Strzelanina w szkole - Kubuś Puchatek uczy, jak się zachować

Uczniowie w Dallas w Teksasie dostali w szkołach książeczki, w których Kubuś Puchatek doradza, co robić w razie ataku z użyciem broni palnej w szkole - podał "The Guardian".

zdjęcie ilustracyjne,
pixabay.com/ sahinsezerdincer

Zatytułowana "Bądź bezpieczny" broszurka wpaja uczniom schemat postępowania "uciekaj, kryj się, walcz", rekomendowany przez FBI. Książeczka została przekazana dzieciom od czwartego roku życia. Na ilustracjach można znaleźć Kangurzycę, Prosiaczka i Maleństwo w bokserskich rękawicach, perorującą Sowę Przemądrzałą i Kubusia - kryjącego głowę w garnku z miodem.

Pozycję rozdano w tygodniu, w którym Teksas obchodził pierwszą rocznicę masakry szkolnej w Uvalde, w której nastolatek zastrzelił 19 dziesięciolatków i dwie nauczycielki.

Demokratyczny gubernator Kalifornii Gavin Newsom wyszydził działania republikańskich władz Teksasu.

"Kubuś uczy teksaskie dzieci, co robić, kiedy do szkoły wedrze się uzbrojony napastnik, bo władzom stanu brak odwagi, by wprowadzić zdroworozsądkowe ograniczenia w posiadaniu broni"

- oświadczył.

W Teksasie dostęp do broni jest powszechny. Przed dwoma laty, po strzelaninach w EL Paso i Odessie, w których zginęło 30 osób, republikańskie władze stanu uchwaliły ustawę liberalizującą noszenie broni - przypomina redakcja.

Twórcy bazy K-12 shool shooting database, gromadzącej dane o atakach z bronią palną w amerykańskich szkołach, zauważyli z kolei, że zasada "uciekaj, ukryj się, walcz" jest niezgodna z regułami postępowania wpajanymi i ćwiczonymi z uczniami szkół podstawowych. W razie pojawienia się w szkole napastnika zaleca się im ukrycie i całkowitą ciszę, a więc działanie sprzeczne z proponowaną przez autorów broszury ucieczką.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo