„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Praworządność po niemiecku

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 24 maja 2023 r., szczególnie polecamy wywiad Piotra Lisiewicza Arturem Klose, niemieckim artystą z German Center of Modern Art walczącym o praworządność w swoim. Będzie też o tym, kogo promuje polsko-litewski portal po rosyjsku oraz najnowsza analiza Piotra Grochmalskiego na temat rozpoczętej przez Putina operacji „Wybory w Polsce”. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. „Gazeta Polska” - tygodnik niepodległego Polaka. Zamów wygodną prenumeratę cyfrową.

„Gazeta Polska” NOWY NUMER: Praworządność po niemiecku
Gazeta Polska

TEMAT NUMERU:

  • Redaktor naczelny niemieckiej gazety: Jesteśmy totalnymi antydemokratami i rozpi*****imy Polskę. Praworządność po niemiecku

Axel Grysczyk, redaktor naczelny gazety „HNA”, wypowiedział w rozmowie ze mną słowa: „Jesteśmy totalnymi antydemokratami”, „I rozpi*****imy Polskę!”. Po niemiecku brzmiało to: „Wir sind totale Antidemokraten”, „Und wir rammeln auch Polen nieder!”. Po tym, co się stało w zeszłym stuleciu, po wymordowaniu milionów Polaków, żaden Niemiec nie ma prawa czegoś takiego powiedzieć.

– mówi „Gazecie Polskiej” Artur Klose, niemiecki artysta z German Center of Modern Art walczący o praworządność w swoim kraju. Rozmawia Piotr Lisiewicz.


Ponadto w numerze:

  • Polsko-litewski portal po rosyjsku. Kogo i co promuje L24.lt?

Nazywanie blokady kremlowskich kanałów TVN „nienawiścią etniczną”, skandaliczna w formie obrona rosyjskojęzycznej edukacji na Litwie, ogłaszanie zwycięstwa nad „rusofobami”, lansowanie Rosjanina odznaczonego przez Putina... Portal L24.lt, organ medialny Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, od lat konsekwentnie promuje treści sprzeczne z polską racją stanu. Szczególnie ciekawe są publikacje zamieszczane w rosyjskojęzycznej wersji strony.

– ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • 800 plus zapędziło PO i Tuska w kozi róg. Z prof. Henrykiem Domańskim rozmawia Grzegorz Wszołek

PiS będzie miało dodatkowe punkty w maratonie wyborczym. Wyprzedziło konkurencję, a przez kilka dni nie mówiło się o niczym innym, jak o 800 plus. Zjednoczona Prawica zdominowała przekaz w mediach, również tych nieprzychylnych. Platforma Obywatelska musiała coś zrobić i zareagować.

– analizuje skutki konwencji programowej Zjednoczonej Prawicy prof. Henryk Domański, socjolog PAN. rozmawia Grzegorz Wszołek.

  • TikTok narzędziem seksbiznesu. Media społecznościowe coraz większym zagrożeniem dla dzieci

Zaczyna się od przeglądania niewinnych nagrań prezentujących układy taneczne czy zdjęć rówieśników w mediach społecznościowych. Później przychodzi czas tworzenia własnych treści. Nawet drobny kontekst seksualny przyciąga mężczyzn proponujących pieniądze za przesłanie nagich zdjęć, co zachęca młode dziewczęta do podjęcia próby zarabiania na swoim ciele. Prostytutki tworzą sieć profili, dzięki której pozyskują klientów.

– czytaj więcej na ten temat w tekście Huberta Kowalskiego.

  • Putin zaczął operację „Wybory w Polsce”

Na Kremlu zapadła decyzja o radykalnej eskalacji hybrydowej wojny przeciw Polsce. Aktywowano agenturę, która została sprawdzona w akcji smoleńskiej. Operacją „Wybory” ma kierować szef rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego Siergiej Naryszkin. Jej celem jest głęboka destabilizacja Polski i obalenie obecnych elit, a także powstrzymanie modernizacji polskiej armii. Operacja ma otrzymać wsparcie od Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji, w tym tajnej Jednostki Wojskowej 71330 i GRU.

– pisze w swojej najnowszej analizie Piotr Grochmalski.

  • Czy widzisz te gruzy na szczycie? 79. Rocznica Bitwy o Monte Cassino

Znowu się zapełniły polskim mundurem ulice miasteczka Cassino, znowu grupy żołnierzy poszły wąskimi ścieżkami w stronę gór, kamiennych załomów, jam i pieczar, w których niegdyś kryli się Niemcy, a które trzeba było zdobywać, krwią własną płacąc za każdą piędź tej ziemi skalistej. Zaroiło się od polskich flag. Płynęły w górę jak rzeka, której nurt ktoś zawrócił tak, by docierała do źródła, zaczynając od podnóża góry, a kończąc na ofiarnym wzgórzu 593. Monte Cassino w 79. rocznicę polskiego zwycięstwa – znów zostało „zdobyte” przez Polaków. 

– czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.

  • Bitwy na wyzwiska i epitety. Maskotki polityczne

PiS-owski ul czy rój trutni? Szarańcza czy lemingi? Hieny czy osły? Politycy w Polsce, ale i na świecie, chętnie sięgają do porównań ze zwierzętami. Wykorzystują przy tym stereotypy, aby – w zależności od sytuacji – poprawić swój PR lub uderzyć w przeciwnika. To działa już od wieków. 

– więcej w tekście Jacka Liziniewicza.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

sprawdź ofertę prenumeraty Gazety Polskiej [fot. archiwum / Gazeta Polska]

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

 

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo