Gala urodzinowa Telewizji Republika. Trwa głosowanie na nagrodę telewidzów!

W czwartek 25 maja odbędzie się wyjątkowa gala urodzinowa TV Republika. Podczas wydarzenia wręczone zostaną cztery nagrody. Jedną z nich przyznają telewidzowie. Już od teraz, do jutra, mogą wziąć Państwo udział w głosowaniu! Więcej informacji poniżej.

Telewizja Republika
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Podczas Gali Urodzinowej TV Republika w czwartek 25 maja wręczone zostaną cztery nagrody w następujących kategoriach:

  1. EKONOMIA
  2. POLITYKA
  3. KULTURA
  4. NAGRODA WIDZÓW

Do tej ostatniej, kapituła nominowała dwie osobistości:

  • dr. Karola Nawrockiego, prezesa IPN, za burzenie sowieckich pomników,
  • Wojciecha Korkucia - za pokazywanie prawdy o Rosji.

Głosowanie

Aby wziąć udział w głosowaniu kliknij -> TUTAJ.

Oddanie głosu będzie możliwe przez 24 godziny. Już w piątek poznamy więc Państwa wybór!

Poniżej prezentujemy sylwetki nominowanych:


Karol Nawrocki

Od stycznia 2009 r. pracownik Instytutu Pamięci Narodowej; w latach 2014–2017 pełnił funkcję naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN Gdańsk, koordynując prace naukowo-edukacyjne na terenie gdańskiego oddziału IPN. Od kwietnia 2017 r. dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Członek Rady Dyplomacji Historycznej przy Ministrze Spraw Zagranicznych RP. Alumn projektu Departamentu Stanu USA International Visitor Leadership Program (IVLP) – „Engaging and Educating Society about Painful Episodes in a Nation's History”. Ekspert programów historycznych TVP3 Gdańsk: „W świetle prawdy” oraz „Wojna i Pamięć”. Członek Rad Programowych: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Bitwy nad Bzurą, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. Członek międzynarodowego Komitetu Doradczego Muzeum realizowanego przez Victims of Communism Memorial Foundation w Waszyngtonie. Członek Komisji Kwalifikacyjnej do spraw opiniowania wniosków o wpis muzeum do Państwowego Rejestru Muzeów. W 2020 r. zadebiutował na antenie Radia Gdańsk w roli autora i prowadzącego cykl audycji „Historia Nieoczywista”. Autor i redaktor siedmiu książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski. Inicjator, konsultant oraz współautor wielu projektów memoratywnych, edukacyjnych oraz ekspozycyjnych, w tym wystaw: „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”, „Milion zza Oceanu”, „Westerplatte w 7 odsłonach”, „Bądźcie bezlitośni, bądźcie brutalni...” oraz „Dziedzictwo utracone”. Inicjator Światowego Forum Muzeów Pól Bitewnych (World Battlefield Museums Forum).

Zaangażowany w opowiadanie prawdy o polskim doświadczeniu II wojny światowej za granicą. Organizator oraz uczestnik międzynarodowej konferencji naukowej „Pakt dla wojny. Zmowa Hitler-Stalin z 23 sierpnia 1939 r. z perspektywy 80 lat od wybuchu II wojny światowej”. Pełnomocnik Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ds. organizacji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w ramach których w Polsce i na całym świecie odbyło się kilkaset wydarzeń, angażujących łącznie ponad 33 milionów odbiorców. Wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w 2019 r. zainicjował oraz koordynował realizację międzynarodowego projektu wystawienniczego „Fighting and Suffering”, który stał się największą tego typu akcją informacyjną w historii polskiej dyplomacji. Przedsięwzięcie to umożliwiło zaprezentowanie opowieści o polskim doświadczeniu w czasie II wojny światowej w ponad 150 miejscach na całym świecie.

Od 1 czerwca 2021 roku pełnił funkcję zastępcy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

23 lipca 2021 roku dr Karol Nawrocki, wybrany 28 maja 2021 roku przez Sejm RP, objął stanowisko prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.


Wojciech Korkuć

Urodzony w 1967 roku w Mińsku Mazowieckim. W 1987 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Absolwent Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Grafiki. Dyplom w 1993 roku w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Mieczysława Wasilewskiego. Zajmuje się projektowaniem plakatów, ilustracją prasową, identyfikacją wizualną. W 1996 r. założył KOREKSTUDIO. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych i uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego prace od wielu lat ukazują się w zagranicznych publikacjach. Zostały wielokrotnie uhonorowane w “European Design Annual”, magazynie “Print”, amerykańskim konkursie “Creativity”. W 2001 był współzałożycielem Ruchu Higieny Moralnej. W 2005 znalazł się w katalogu 200 najlepszych ilustratorów na świecie wydanym przez Lürzer’s Archive. W 2015 nagrodzony Brązowym Medalem na 11 Triennale Plakatu w japońskiej Toyamie. Pasjonat i propagator twórczości plakatowej. W 2017 został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 i 2020 nominowany do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Obraz”. Od 2020 członek Rady Programowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. 

Zajmuje się projektowaniem plakatów, ilustracją prasową, identyfikacją wizualną. 

 Źródło: tvrepublika.pl, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo