Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz Komendzie Głównej Policji.

- Jedna kobieta została zatrzymana we wtorek wieczorem w swoim domu w Warszawie. Dzisiaj zatrzymana została kolejna kobieta w siedzibie prywatnej firmy – oświadczył rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Wczoraj rano CBA zatrzymało 18 osób. Wśród nich jest wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelniczka Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ i 15 przedstawicieli firm informatycznych.

W toku śledztwa prokuratura zebrała dowody wskazujące na podejrzenie popełnienia przestępstw związanych z przeprowadzeniem zamówień publicznych w innych instytucjach państwowych, w tym MSZ i GUS. Wśród zatrzymanych są przedstawiciele firm informatycznych i osoby, które pełniły lub pełnią funkcje publiczne.

Zarzuty obejmują 38 postępowań o zamówienie publiczne przeprowadzanych w CPI oraz 89 postępowań przeprowadzanych w Komendzie Głównej Policji o łącznej wartości zamówień przekraczającej 1,5 mld zł.