Nowe fakty ws. pożaru w metrze. Lekceważąc procedury dopuścili pociągi przed referendum

  

Okazuje się, że presja w związku z dopuszczeniem do użytku pociągu Siemens Inspiro jeszcze przed warszawskim referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz była tak duża, że zrezygnowano ze stosowanej dotychczas pełnej procedury badań, pomimo wielu zastrzeżeń specjalistów.

Jak wynika z ustaleń serwisu Forsal.pl dokumentu dopuszczającego pociąg Siemens Inspiro do użytku w warszawskim metrze nie chciał podpisać nawet prezes Urzędu Transportu Kolejowego Krzysztof Dyl. Pod dokumentem znajduje się jedynie podpis dyrektor biura prezesa Małgorzaty Michalskiej.

Choć w oficjalnej wersji Urząd Transportu Kolejowego zapewnia, że dyrektor Michalska tego dnia pełnomocnictwo prezesa UTK, nieoficjalnie mówi się, że prezes „nie chciał brać odpowiedzialności za decyzję podejmowaną w trybie wyborczym”.

- Pierwsze z nowych pociągów metra wyjechały na trasę z pasażerami tydzień przed referendum w sprawie odwołania prezydent miasta, które miało miejsce 13 października. Dzięki czemu odegrały rolę w kampanii wyborczej – czytamy na łamach Forsal.pl

Wiele wskazuje na to, że w Urzędzie Transportu Kolejowego doszło do poważnego konfliktu w związku z presją na wydanie dokumentów dopuszczających pociąg Inspiro do użytku jeszcze przed referendum. Od sprawy mieli nawet zostać odsunięci specjaliści, którzy nie godzili się na skrócenie całej procedury badań.

Teraz śledztwo w sprawie awarii pociągu i pożaru w warszawskim metrze wszczęła prokuratura. Biegły zbada przyczyny zdarzenia i sprawdzi ewentualne nieprawidłowości z dopuszczeniem pociągu do użytku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,forsal.pl


Wczytuję komentarze...

Zabił rodzinę prowadząc pod wpływem alkoholu. Dostał 11 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 60 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiar – taki wyrok usłyszał dziś sprawca wypadku w Świdniku (Małopolskie), do którego doszło w styczniu 2018 r. i w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu skazał dziś 22-letniego Rafała R., sprawcę wypadku w którym zginęła trzyosobowa rodzina, na 11 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 60 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiar. Z kolei brat sprawcy, Piotr R., usłyszał wyrok jednego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Brat sprawcy wypadku odpowiadał za utrudnianie postępowania w sprawie i pomoc sprawcy w uniknięciu kary. Wyrok sądu rejonowego jest nieprawomocny.

Do wypadku w Świdniku koło Nowego Sącza doszło w styczniu 2018 r. Zginęła wówczas trzyosobowa rodzina - małżeństwo w wieku 36 lat oraz ich 10-letni syn.

Sprawca i ofiary wypadku znali się. 22-latek pracował razem z mężczyzną, który zginął w wypadku. Rodzina wracała właśnie do swojego domu po spotkaniu towarzyskim organizowanym przez sprawcę wypadku w jego domu. 22-latek po imprezie pojechał na stację paliw. Wracając, na łuku drogi z dużą prędkością wjechał w idącą poboczem rodzinę. Kierowca uciekł samochodem z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym.

Przypadkowy kierowca zobaczył na poboczu ciało dziecka i wezwał pomoc. Na miejscu zdarzenia znaleziono w sumie ciała trzech osób: małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna, porozrzucane kilkanaście metrów od siebie. Dwie osoby były bezskutecznie reanimowane.

W garażu podejrzewanego wówczas mężczyzny policja znalazła rozbity samochód. 22-letni mieszkaniec Świdnika przyznał się do spowodowania wypadku i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg wypadku i jego okoliczności. Przyznał, że wcześniej spożywał alkohol w znacznych ilościach. Kierowca zeznał, że nie pamięta przebiegu wypadku, bo był zbyt pijany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl