Od stycznia 2014 r. rodzinom wielodzietnym z Krosna będą przysługiwały zniżki m.in. na miejski basen. Dzięki karcie „Trzy Plus” będą też mniej płacić za odbiór śmieci – poinformowała rzecznika krośnieńskiego magistratu Joanna Sowa.

Z ulgi będą mogły skorzystać rodziny, które mają troje lub więcej dzieci do 18 lat; do 24 lat, w przypadku gdy dziecko uczy się, lub do 26 lat, w przypadku dziecka niepełnosprawnego. - Zniżki będą przysługiwać niezależnie od sytuacji materialnej rodziny - podkreśliła rzeczniczka. Dodała, że obecnie trwa opracowywanie szczegółów dotyczących wprowadzenia karty „Trzy Plus”.

Wiadomo już jednak, że karta będzie uprawniać m.in. do zniżek na bilety na miejskie baseny, lodowisko i do kina. Rabaty będą przysługiwać również na imprezy kulturalne organizowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Rodziny, które przystąpią do programu, będą też mniej płacić za odbiór śmieci. Jak zaznaczyła Sowa, nie wiadomo jeszcze, ile wyniesie zniżka, bo wciąż trwają prace nad szczegółami programu.

Samorząd Krosna liczy, że do inicjatywy włączą się organizacje pozarządowe oraz firmy, które zaoferują zniżki na swoje usługi bądź towary. - Mamy nadzieję, że dzięki temu programowi Krosno będzie stawało się coraz bardziej przyjazne rodzinie - podkreśliła rzeczniczka. Na Podkarpaciu podobny program jak ten w Krośnie, działa już od 2012 r. m.in. w Przemyślu.