Tania sztuczka Tuska

  

Wczorajsza konferencja Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, podczas której dowiedzieliśmy się, że do Sejmu przesłano wnioski o odebranie immunitetu posłom Mariuszowi Kamińskiemu i Tomaszowi Kaczmarkowi z Prawa i Sprawiedliwości, mogła budzić zdumienie. Krok ten podjęto po wielu latach od piastowania stanowiska szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego przez Kamińskiego, ale też w bardzo specyficznym momencie. Władza Donalda Tuska przeżywa serię kompromitacji. Najpierw w związku z aferą taśmowo-podsłuchową na Dolnym Śląsku (rozpętaną przez skonfliktowaną wewnętrznie Platformę), a ostatnio przez prowokację na Marszu Niepodległości 11 listopada, która absolutnie się nie powiodła. Wygląda na to, że Mariusz Kamiński i jego współpracownicy z CBA mają po prostu zapłacić za błędy i zwykłe świństwa ekipy Donalda Tuska, poparcie dla partii rządzącej dołujące wręcz do poziomu, który grozi rozpadem Platformy. Kiedy bliżej przyjrzeć się tym okolicznościom, właściwie nie może być mowy o zdumieniu konferencją prokuratury i próbą rozpętania debaty w Sejmie. Sprawa jest oczywista. Chodzi im o odwrócenie uwagi od patologii w obozie władzy i jej postępującego rozkładu – i o nic innego.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl