W ciągu ostatnich dwóch tygodni mainstreamowe media bezprecedensowo i w ostry sposób zaatakowały organizatorów akcji „Ratuj Maluchy". Nawet dzisiaj Jarosław Kuźniar zaatakował tuż przed głosowaniem inicjatorkę akcji - Karolinę Elbanowską.

Oto fragment rozmowy:
Elbanowska: - Słyszał pan o raporcie NIK?
Kuźniar: - Słyszałem, to są 32 szkoły na kilkanaście tysięcy.
Elbanowska: .: - Ale niech pan nie żartuje! To są badania!
Kuźniar:  - No tak, 32 szkoły na kilkanaście tysięcy...
Elbanowska: - Ale to, co wy publikujecie, to jest manipulacja!
Kuźniar: - Manipulacją jest to, co pani robi...

Po tym jak Kuźniar ciągle przerywał zdanie Elbanowskiej, ona wstała i zamierzała wyjść ze studia. Ostatecznie dokończyła rozmowę.

„Zastanawiam się, kto będzie ratował polskie maluchy przed Elbanowskimi. […] Idzie w praktyce o coś znacznie większego – o powrót do szkoły PRL-owskiej z ośmioma klasami i z wychowaniem kościelno-religijnym" - pisał w "Newsweeku" Tomasz Lis.

„Ich [Elbanowskich] stowarzyszenie wykonało potwornie złą robotę, strasząc rodziców i pośrednio dzieci – strasząc je szkołą. Będzie się to odbijało w przyszłości, może przez wiele lat" – to Dorota Zawadzka (Superniania), Onet.pl.

„Być może gdyby państwo Elbanowscy nie rozpoczęli swojej akcji »Ratuj Maluchy«, ludzie nie czuliby się zdezorientowani, a MEN nie ulegałoby naciskom i nie przesuwało o kolejne lata terminu wprowadzenia reformy" – pisała Marta Wroniszewska, Wysokieobcasy.pl.

A Krystyna Kofta pisała w natemat.pl: „Elbanowscy na Elbę. Czy milion ludzi podpisanych pod ratowaniem maluchów chce naprawdę tej elbanowskiej ideologii?". 

Także dzisiaj rodzice walczący o prawo do decydowania o swoich dzieciach spotkali się z atakami. Karolina Elbanowska, która rano była gościem w programie Jarosława Kuźniara, chciała wyjść z programu, gdyż dziennikarz wciąż jej przerywał. Kuźniar posuwał się też do oskarżeń, mówiąc, że "manipulacją jest to, co pani robi"...

Agnieszka Gozdyra z Polsat News napisała zaś po głosowaniu: "Maluchy uratowane przed Elbanowskimi".

Popisał się również Paweł Płuska z Faktów TVN. Na Twitterze opublikował zdjęcie Tomasza Elbanowskiego ze śpiącym na kolanach dzieckiem i podpisał: Ratujmy maluchy... Przed rodzicami!


W oryginalnej wersji wpisu reporter TVN opublikował zdjęcie z widoczną twarzą dziecka. Twarz zamazaliśmy, by chronić jego wizerunek