Znicze i kwiaty pod Oknem Papieskim. Modlitewne czuwanie przy Franciszkańskiej w Krakowie

W Krakowie, pod słynnym Oknem Papieskim, trwa czuwanie modlitewne, będące w pewien sposób kontynuacją popołudniowego Marszu Papieskiego. Przy Franciszkańskiej 3 uczestnicy marszu złożyli kwiaty oraz zapalili znicze, upamiętniając 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

fot. niezalezna.pl

Słynne "Okno Papieskie" w budynku Kurii Archidiecezji Krakowskiej przy Franciszkańskiej 3 to miejsce, w którym podczas pielgrzymek do Polski Jan Paweł II spotykał się i rozmawiał z młodzieżą.

Na budynku kurii przedstawiono po zmroku iluminację przedstawiającą św. Jana Pawła II. Przed budynkiem mieszkańcy Krakowa składają kwiaty oraz zapalają znicze. Trwa także modlitewne czuwanie, będące niejako kolejną częścią Marszu Papieskiego w Krakowie.

W marszu, który przeszedł trasą Białego Marszu z 1981 r., z Błoń, aleją 3 Maja, aleją Mickiewicza, ulicami Karmelicką i Szewską na Rynek Główny. W przemarszu wzięło udział co najmniej 10 tys. osób.

Marsz zakończyła msza św. w Bazylice Mariackiej.

Kazanie wygłosił były proboszcz tej parafii ks. infułat Bronisław Fidelus, student Karola Wojtyły wyświęcony przez niego na kapłana i jego współpracownik w czasie posługi w Krakowie. Ks. Fidelus wspominał biały marsz z 1981 r., po zamachu na papieża. Dziś – jak powiedział – "po raz drugi dokonuje się zamach na świętego, wielkiego Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość".

- Świętość papieża była w jego codziennym życiu, widać było ją w modlitwie w pałacu arcybiskupów krakowskich, podczas pielgrzymek, dróg krzyżowych (...). Wielka była jego otwartość na drugiego człowieka, walka o sprawiedliwość, wolność. Cenił wartość życia ludzkiego. Kochał bardzo ojczyznę

– mówił ks. Fidelus.

 Źródło: niezalezna.pl

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo