Pamięć o poległych za ojczyznę

10 listopada już po raz 43. spotkamy się na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczcimy również przypadające dzień później Święto Niepodległości.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
10 listopada już po raz 43. spotkamy się na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczcimy również przypadające dzień później Święto Niepodległości. – Chcemy ofiarować Bogu dar modlitwy w intencji tragicznie zmarłych i Ojczyzny – mówi ks. Bogdan Bartołd, proboszcz warszawskiej archikatedry św. Jana Chrzciciela.

Ks. Bogdan Bartołd podkreśla wyjątkowość zbliżających się obchodów. – Listopad jest szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych. Chcemy więc pamiętać o tych, którzy odeszli w sposób tak tragiczny i niespodziewany – mówi ks. proboszcz. – Jest to również wigilia święta narodowego. Wszystkie osoby będące na pokładzie 10 kwietnia 2010 r. zapisywały piękną kartę historii w służbie dla ojczyzny. Myślę, że ich intencją byłoby, abyśmy w tej mszy św. pamiętali o ojczyźnie – dodaje ks. Bartołd.

10 listopada o godz. 18:45 w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie odbędzie się koncert „Na Święto Niepodległości” chóru archikatedry pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Następnie odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i za ojczyznę. Po mszy przed Pałac Prezydencki przejdzie Marsz Pamięci, połączony z Apelem Pamięci. O godz. 21 odbędzie się złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego (pl. Piłsudskiego), a przemówienie wygłosi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

11 listopada w Krakowie odbędą się obchody Święta Niepodległości organizowane przez PiS i kluby „Gazety Polskiej”. Trwają wciąż zapisy na wyjazd z Warszawy pod adresem crtpodroze@gmail.com lub numerem telefonu 505 080 660 (Sylwia Pist) – koszt 110 zł w obie strony.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo