Polonijny Marsz Papieski w Paryżu i nie tylko. Tak Kluby Gazety Polskiej oddadzą hołd św. Janowi Pawłowi II

Kluby Gazety Polskiej organizują wydarzenia poświęcone św. Janowi Pawłowi II także poza granicami kraju. W Wilnie odbędzie się koncert i przemarsz pod pomnik, z kolei paryski Klub "GP" organizuje Polonijny Marsz Papieski. Świat dowie się, ile dla Polaków znaczy nasz papież, św. Jan Paweł II.

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska

W niedzielę 2 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Papieski. Zgromadzenie rozpocznie się na rondzie Dmowskiego w centrum stolicy, skąd uczestnicy przemaszerują w kierunku Placu Zamkowego. Oficjalna część wydarzenia rozpocznie się o godz. 11. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia. O godz. 9:45 rozpocznie się modlitwa różańcowa.

Podobne wydarzenia odbędą się w setkach miejscowości w całej Polsce i nie tylko...

Wydarzenia poświęcone św. Janowi Pawłowi II odbędą się także poza granicami naszego kraju i spora w tym zasługa działających na całym świecie Klubów Gazety Polskiej

W Wilnie uroczystości w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II rozpoczną się uroczystą mszą świętą w Kościele Św. Ducha - o godz. 13:30. Po mszy św. odbędzie się koncert Pawła Piekarczyka "W hołdzie Ojcu Świętemu", a następnie uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik św. Jana Pawła II pod Nuncjaturę Apostolską. 

Uroczystości w hołdzie św. Janowi Pawłowi II odbędą się w Wilnie

Z kolei Klub Gazety Polskiej w Paryżu organizuje Polonijny Marsz Papieski, który będzie nawiązaniem do uroczystości odbywających się tego dnia w Polsce. 

Chcemy uczcić pamięć, bronić dobrego imienia papieża oraz wartości, które nam przekazał i podziękować św. Janowi Pawłowi II za jego pontyfikat

– wskazują klubowicze.

Początek wydarzenia 2 kwietnia o godz. 17:00 w Seminarium Polskim przy 11 rue Jules Guesde, w Issy-les-Moulineaux. Następnie uroczysty pochód przejdzie do parku im. Jana Pawła II, gdzie dalsza część uroczystości odbędzie się pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki. 

Wydarzenie jest apolityczne i adresowane do całej Polonii, dla której nauka papieża Polaka jest wspólną spuźcizną. "Nasz papież - mówiliśmy o człowieku, który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną, chrześcijańską Polskę" - wskazano w zaproszeniu.

Polonijny Marsz Papieski organizuje Klub Gazety Polskiej w Paryżu

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jan Paweł II #Kluby Gazety Polskiej

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo