Tak działają eko-terroryści! Wlali czarny płyn do zabytkowej fontanny. "Czas powiedzieć dosyć"

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie.

Do zabytkowej fontanny... wlali czarny płyn!
twitter.com/ChrisRicchiuti

Na nagraniu, rozpowszechnionym w mediach widać, jak trzy osoby wlewają czarny płyn do słynnej XVII-wiecznej fontanny Barcaccia, znajdującej się u stóp Schodów Hiszpańskich. Jak wyjaśniono, był to płyn na bazie węgla drzewnego. Przedstawiony też został manifest, którego autorzy przestrzegli przed katastrofą klimatyczną i zaapelowali o rezygnację z paliw kopalnych. Natychmiast wszyscy zostali zatrzymani i mają otrzymać zarzuty dokonania zniszczeń.

Według włoskich mediów cała trójka należy do ruchu Ostatnie Pokolenie, które stoi za różnymi czynami wandalizmu i happeningami we Włoszech. Niedawno jego aktywiści oblali farbą historyczny gmach Palazzo Vecchio we Florencji. Na jego umycie zużyto 5 tys. litrów wody.

Na wieść o tym, co stało się na Placu Hiszpańskim przybył natychmiast burmistrz Rzymu Roberto Gualtieri, który akcję tę nazwał "błędnym działaniem". "Niszcząc nasze dziedzictwo nie pomaga się środowisku" - dodał. Włoski minister kultury Gennaro Sangiuliano stwierdził, że to "bardzo poważny incydent".

- Czas powiedzieć dosyć. Mamy do czynienia z systematycznymi aktami wandalizmu wobec naszego dziedzictwa artystycznego i kulturowego, co nie ma nic wspólnego z troską o środowisko

- ocenił minister. Sangiuliano ostrzegł, że "temu, kto niszczy nasze dobra kultury, nie ujdzie to na sucho i zostanie surowo ukarany".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Włochy #Barcaccia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo