Tusk ogłasza konkurs "patriotyczny". Nagroda? Spotkanie z Władysławem Bartoszewskim

  

Na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku ruszył konkurs z okazji 11 listopada. Nagrodą jest rozmowa w siedzibie Kancelarii z Władysławem Bartoszewskim. Jakich wrażeń mogą spodziewać się laureaci? Przypominamy najbardziej "patriotyczne" wypowiedzi ministra Bartoszewskiego.

Dziś na profilu Kancelarii Premiera na Facebooku wystartował konkurs „Dumni z Polski”. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji na Facebooku każdy może dokończyć zdanie: „Jestem dumny z Polski bo…”. 

Jak informuje Kancelaria Premiera - "na autorów 10 najciekawszych odpowiedzi czeka niepowtarzalna nagroda – spotkanie z Władysławem Bartoszewskim. Będzie to wyjątkowa okazja do osobistego spotkania z człowiekiem, który dla wielu pokoleń jest legendą i symbolem patriotyzmu. Zwycięzcy konkursu będą mogli porozmawiać z ministrem Bartoszewskim o tym, jaka Polska była wczoraj, a jaka jest dziś. A także zadać pytanie, dlaczego powinniśmy być dumni z Polski".

Dla czytelników, którzy się nie załapią na tę jakże cenną nagrodę, portal niezalezna.pl prezentuje filmowy skrót najcelniejszych myśli "legendy i symbolu patriotyzmu":Niestety - na nagraniu brakuje jednej ważnej wypowiedzi, pochodzącej z wywiadu udzielonego w 2011 r. niemieckiej gazecie "Die Welt". Władysław Bartoszewski wspominał w nim czasy II wojny światowej:

"Mieszkałem w domu pełnym inteligencji przy ul. Mickiewicza 37, na II piętrze. Ale jeśli ktoś się bał, to nie Niemców. Jeżeli niemiecki oficer zobaczył mnie na ulicy i nie otrzymał rozkazu aresztowania mnie, nie miałem się czego bać. Ale gdy polski sąsiad, który zauważył, że kupiłem więcej chleba, niż zwykle – musiałem się bać".

Być może Władysław Bartoszewski rozwinie ten temat w rozmowie z laureatami konkursu organizowanego przez Donalda Tuska.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Kancelaria Premiera


Wczytuję komentarze...

DudaBus ruszył w Polskę. Prezydent: Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń

Dudabus / twitter.com/@PiS_Maz

  

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dzisiaj w południe objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Jako pierwsze miejscowości odwiedzi Łowicz (woj. łódzkie) oraz Turek (woj. wielkopolskie).

Prezydent Duda zainaugurował swoją kampanię wyborczą w ostatnią sobotę. W wystąpieniu podczas konwencji zapowiedział powrót DudaBusa, którym objeżdżał Polskę w poprzedniej kampanii prezydenckiej i którym również w obecnej kampanii będzie docierał na spotkania z wyborcami.

"Będę ogromnie wdzięczny za każdą obecność, za każdą uściśniętą dłoń, za każdą uwagę, także za każdą krytykę, która jest ważna, bo pozwala naprawiać Rzeczpospolitą i robić to, co jest istotne dla ludzi"

- mówił w sobotę Andrzej Duda.

Prezydentowi na starcie kampanijnego objazdu po kraju towarzyszą m.in.: szefowa kampanii Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, rzecznik sztabu wyborczego Adam Bielan, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, a także młodzi wolontariusze jego sztabu i dziennikarze.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS i członek sztabu wyborczego prezydenta Krzysztof Sobolewski mówił PAP, że planowane jest, że do końca kampanii wyborczej prezydent odwiedzi ponad 100 miejscowości.

Prezydent Duda w sobotę podczas inaugurującej konwencji wyborczej podkreślał, że najważniejszym celem jego prezydentury jest podniesienie poziomu życia Polaków. Deklarował chęć spotkania się z jak największą liczbą mieszkańców Polski; apelował do swoich kontrkandydatów, aby prowadzić uczciwą kampanię wyborczą.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts