Wiedza o działaniach Pawlaka

  

NIK ujawniła część raportu na temat umów gazowych zawieranych przez Polskę w latach 2006–2011. W dokumencie tym opinia publiczna może zapoznać się z kilkoma załącznikami kierowanymi m.in. do ministra skarbu państwa, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, spółki Gaz-System (właściciela gazociągów w Polsce) i Polskie LNG (zarządzającej gazoportem w Świnoujściu). Dziwi jednak, dlaczego NIK nie ujawniła załącznika dotyczącego ministra gospodarki – urzędnika, który ustawowo jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne państwa? To Waldemar Pawlak w latach 2009–2010 był odpowiedzialny za prowadzenie negocjacji z Gazpromem, które skończyły się dalszym uzależnieniem Polski od Rosji. I to on, a nie Rosjanie, był autorem pomysłu przedłużenia kontraktu aż do roku 2037. Opinii publicznej należą się szczegółowe informacje dotyczące tamtych rozmów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts