W rejonie moskiewskim znaleziono wrak drona w ukraińskich barwach. Na skrzydłach miał napis "Sława Ukrainie"

W pobliżu torów kolejowych w Nowej Moskwie (to terytoria przyłączone do Moskwy w 2012 r. w trakcie największego projektu rozbudowy terytorium rosyjskiej stolicy) znaleziono fragmenty drona. Bezzałogowiec był pomalowany w barwy ukraińskie, a na jego skrzydłach widniał napis "Sława Ukrainie".

print screen
t.me/bazabazon

O znalezisku poinformował 53-letni mieszkaniec wsi Switino w obwodzie moskiewskim. Jak wynika z dostępnych informacji, fragmenty rozbitego drona leżały w pobliżu torów kolejowych. Przechodzień zauważył je podczas spaceru z psem.

Na innym z profilów społecznościowych w serwisie Telegram doprecyzowano, że dron został wykonany z drewna i pianki montażowej. Potwierdzają to też zdjęcia, wrzucone do sieci. Obecnie – jak wynika z dostępnych informacji, trwa śledztwo wyjaśniające, kto i skąd wypuścił drona w barwach flagi Ukrainy. 

Wrak drona odnaleziono też 20 marca w miejscowości Szczołkowo w obwodzie moskiewskim. Strona rosyjska wskazywała, że bezzałogowiec miał być uzbrojony w materiały wybuchowe. 

Warto przypomnieć, że pod koniec lutego br. Ministerstwo obrony Rosji oskarżyło Ukrainę o próby ataków przy użyciu dronów w Kraju Krasnodarskim i Adygei - innym regionie na południu Rosji. Inny z dronów miał spaść pod koniec lutego br. ok. 100 km. od Moskwy. 

W minioną niedzielę, 26 marca, w rosyjskim mieście Kirejewsk, 30 km od Tuły, doszło do potężnej eksplozji. Media podały, że atak nastąpił przy użyciu drona bojowego Striż. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Rosja #obwód moskiewski #dron #Ukraina

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo