Wypadek autokaru na Ukrainie. Jechał z Warszawy do Odessy. Są ranni

W pobliżu miejscowości Wołoczyska w obwodzie chmielnickim, w zachodniej Ukrainie, doszło do wypadku autokaru relacji Warszawa-Odessa; w pojeździe podróżowało 25 osób, w tym dwoje dzieci. Jak podaje portal Suspilne, 18 osób zostało rannych, trzy osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.

facebook.com/policia.Khmelnytskoi.oblasti

Wstępnie ustalono, że kierowca stracił panowanie nad autokarem i zjechał do rowu, a następnie pojazd przewrócił się na bok. 

Na miejscu zdarzenia pracują służby medyczne i ratunkowe. Dokładna liczba rannych będzie znana nieco później.

– czytamy w komunikacie policji opublikowanym na Facebooku.

Na zdjęciu zamieszczonym przez ukraińskich funkcjonariuszy widać autokar przewoźnika FlixBus, który uległ wypadkowi w trudnych warunkach pogodowych. Zachodnią część Ukrainy, w tym obwód chmielnicki, nawiedziły we wtorkowe przedpołudnie opady śniegu. 

18 osób zostało rannych w wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa - informuje portal Suspilne. Trzy osoby trafiły na oddział intensywnej terapii.

Rannych z różnymi obrażeniami przetransportowano do szpitala w Wołoczyskach. Dyrektor placówki Wiktor Czubar przekazał portalowi Suspilne, że trzech poszkodowanych przebywa na oddziale intensywnej terapii. Ich stan ocenia się jako średnio ciężki. Dyrektor zapewnił, że stan pacjentów stabilizuje się.

Do szpitala trafiło dwoje dzieci w wieku 9 i 14 lat. Ich stan jest zadowalający - podkreślił Czubar.

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo