Selekcjoner Albanii uważa, że wynik meczu z Polską był niesprawiedliwy

Trener reprezentacji Albanii Sylvinho przyznał po porażce 0:1 z Polską w Warszawie w eliminacjach Euro 2024, że sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. "Wynik mnie nie cieszy, ale jestem zadowolony z podejścia moich piłkarzy" - zaznaczył.

Polska pokonała Albanię w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Albańczycy właśnie w poniedziałek rozpoczęli udział w kwalifikacjach - w miniony piątek, gdy Polska przegrała Czechami w Pradze 1:3, oni pauzowali.

Reprezentacja Polski nie zaskoczyła nas. Wiedzieliśmy, że wykorzystuje przestrzenie na boisku, mocno buduje swoje ataki. Wydaje mi się jednak, że graliśmy z nią jak równy z równym

- powiedział Brazylijczyk, który zadebiutował na ławce trenerskiej Albańczyków.

Albania zasłużyła na remis?

Jak dodał, nie zgadza się z opinią Fernando Santosa, że Polska wygrała zasłużenie.

Patrząc na wydarzenia na boisku, uważam, że bardziej sprawiedliwy byłby remis. Nie zgadzam się z trenerem Santosem w tej kwestii

- podkreślił Sylvinho.

Jedyną bramkę na PGE Narodowym zdobył Karol Świderski. Tym razem mniej widoczny był Robert Lewandowski, choć selekcjoner gości wypowiadał się z dużym uznaniem o kapitanie biało-czerwonych.

Lewandowski jest decydującym zawodnikiem dla reprezentacji Polski, bardzo istotnym dla Barcelony, a wcześniej dla Bayernu Monachium. Dzisiaj udało się zatrzymać go naszym zawodnikom defensywnym. Mieliśmy plan, który odpowiednio realizowaliśmy. Raz czy dwa razy może ten plan się posypał, ale stawiliśmy czoła tak świetnemu zawodnikowi. Dlatego nie okazał się dzisiaj kluczowym piłkarzem.

Mimo porażki Sylvinho pochwalił swój zespół. "W meczach drużyn narodowych serce, dusza są najważniejsze. Dzisiaj zostawiliśmy je na boisku. Trenowaliśmy przez ostatnie sześć dni, starałem się zmienić system gry naszej reprezentacji. Piłkarze dali z siebie wszystko. Nie jestem zadowolony, jeśli chodzi o końcowy rezultat. Jak wspomniałem, sprawiedliwy byłby remis. Mieliśmy świetną okazję Myrto Uzuniego, bardzo niewiele zabrakło. Ale ważne jest podejście zawodników i jestem z tego bardzo zadowolony" - zakończył.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#eliminacje Euro 2024

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo