Młody polski skoczek zadebiutuje na mamucie. Znamy skład Biało-czerwonych na Planicę

Sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich tradycyjnie kończy się w Planicy. Na Letalnicy wystąpi sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Jan Habdas Dla 19-letniego Habdasa będzie to debiut na mamuciej skoczni.

Jan Habdas zaliczył udany występ w Lahti, teraz czas na mamuta w Planicy
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

W ostatnią niedzielę Jan Habdas zajął jedenaste miejsce w konkursie indywidualnym w Lahti, co jest jego najlepszym osiągnięciem w Pucharze Świata. W porównaniu z ostatnimi zawodami w Lahti, w kadrze reprezentacji Polski doszło do jednej zmiany. Tomasza Pilcha zastąpił Stękała, który w tym sezonie nie wywalczył jeszcze punktów Pucharu Świata.

Ostatni weekend ze skokami

W czwartek w Planicy rozegrane zostaną kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową, a na niedzielę - finał sezonu z udziałem czołowej "30" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Prawo startu w tym konkursie będą mieli Żyła, Stoch i najprawdopodobniej Wąsek, który obecnie zajmuje 31. miejsce w cyklu.

W Planicy zabraknie wicelidera Pucharu Świata - Dawida Kubackiego, który przedwcześnie zakończył sezon ze względu na problemy zdrowotne swojej żony Marty.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

##skijumpingfamily #Planica #Puchar Świata w skokach

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo