Trener Albańczyków przed meczem z Polską: "Musimy atakować"

Trener reprezentacji Albanii Sylvinho przed jutrzeszym meczem eliminacyjnym piłkarskiego Euro 2024 z Polską powiedział, że zna przeciwnika i docenia jego siłę. Ale podkreślił, iż jego drużyna wyjdzie na boisko z odpowiednią koncentracją i determinacją, by osiągnąć pozytywny wynik.

W ostatnim meczu z Albanią na PGE Narodowym Polacy wygrali 4:1
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Reprezentacja Albanii do Warszawy przybyła w niedzielę rano. Jeszcze tego samego dnia wieczorem brazylijski trener i napastnik Sokol Cikalleshi byli do dyspozycji dziennikarzy podczas konferencji. Sylvinho przypomniał, że dwa i pół miesiąca pracy od podpisania kontraktu poświęcił wraz ze swoim sztabem na obejrzenie 240 meczów. W tym czasie sprawdzano 70 zawodników, z których wyselekcjonowano 23-osobową kadrę.

Wiemy, że to trudny mecz, ale pozostało 90 minut do jego rozegrania. Rywale są silni, ale jesteśmy zadowoleni z pracy ze wszystkimi powołanymi piłkarzami i atmosfery, którą zaczynamy z nimi tworzyć

– powiedział.

Selekcjoner podkreślił, że do gry gotowa jest nie tylko podstawowa jedenastka, ale cała kadra, którą przywiózł do Polski. W tej grupie jest także pomocnik Amir Abrashi (Grasshopper-Club Zurych), który jeszcze dwa dni temu uskarżał się na grypę. Brazylijczyk ujawnił, że ma już gotowy skład drużyny na poniedziałkowy mecz, ale ogłosi go dopiero w dniu spotkania.

"Ważne dla mnie, po tym jak poznałem wszystkich zawodników, aby przekazać im ideę piłki nożnej. To będzie trudny mecz, ale damy radę. Najlepszą rzeczą, jakiej nauczyłem się w mojej karierze, jest 90 minut. Tyle trwa mecz. Musimy atakować, bohaterami są zawodnicy" - dodał.

Brazylijczyk przyznał, że ma szacunek wobec portugalskiego trenera biało-czerwonych Fernando Santosa. "Wiem, że nas obserwował, ale my też ich widzieliśmy. Polska jest faworytem grupy. Nie wyciągam daleko idących wniosków po tym, co stało się z nimi w meczu z Czechami" - zaznaczył.

Cikalleshi przyznał, że wraz z kolegami myśli o zwycięstwie. "Ale biorąc pod uwagę, że jesteśmy w grupie, w której trzy drużyny walczą o dwa miejsca, każdy mecz ma swoją specyfikę. Będziemy uważać, aby nie stracić bramki. Gospodarze na pewno będą szukać zwycięstwa i chcą zatrzeć złe wrażenie z meczu z Czechami" - podsumował. Napastnik saudyjskiego Khaleej FC obiecał, że drużyna albańska będzie podwójnie zmotywowana, aby ich trener był zadowolony z debiutu w nowej roli.

Początek poniedziałkowego spotkania na PGE Narodowym o godz. 20.45.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska Albania #PGE Narodowy #mecz

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo