Bestialska agresja Rosji. Zełenski: Dziesiątki wsi w obwodzie chersońskim prawie całkowicie zniszczonych przez okupantów

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że w kontrolowanej przez Kijów części obwodu chersońskiego ponad 50 wsi jest prawie całkowicie zniszczonych przez rosyjskie wojska. Ukraiński lider w czwartek złożył on wizytę w tym regionie na południu Ukrainy.

flickr
- "W tym tygodniu zapadły decyzje o nowych pakietach wsparcia obronnego - od Stanów Zjednoczonych, Litwy, Finlandii, Niemiec. Szwedzki parlament zatwierdził już 11. pakiet wsparcia obronnego dla Ukrainy. Jest pakiet bezpieczeństwa i mocne umowy z Japonią - jeszcze raz dziękuję premierowi Kishidzie za owocną wizytę. Otrzymaliśmy 1,5 mld euro makrofinansowania z UE - te pieniądze są już na kontach Banku Narodowego"

– zaznaczył.

Zełenski przypomniał, że w mijającym tygodniu chorwacki rząd poinformował, że wdraża program leczenia i rehabilitacji rannych żołnierzy ukraińskich, a Grecja dołączyła do grupy państw chcących powołać specjalny trybunał do spraw sądzenia rosyjskich zbrodni. Podkreślił, że również na polu postrzegania historii Ukraina dokonuje postępu. Islandia uznała Hołodomor (sztucznie wywołany na Ukrainie przez Stalina masowy głód w latach 30. XX stulecia  za ludobójstwo narodu ukraińskiego. - "Krok po kroku robimy wszystko co możliwe, aby rosyjski rewanżyzm przegrał w każdym elemencie swojej agresji przeciwko Ukrainie i wolności narodów w ogóle" - powiedział prezydent.

Zełenski odniósł się również do tego, że w tym tygodniu nowy rocznik oficerów zakończył naukę w szkołach wyższych, co z pewnością wzmocni siłę Ukrainy.

- "W tym tygodniu zakończyło się szkolenie naszych oficerów - Gwardii Narodowej, marynarki wojennej, naszej armii - od Charkowa do Winnicy, od Kijowa do Odessy. Akademia Gwardii Narodowej, Instytut Gwardii Narodowej w Kijowie, Akademia Marynarki Wojennej w Odessie i Akademia Narodowych Sił Lądowych zakończyły specjalne szkolenie"

– powiedział ukraiński lider.

 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Wołodymyr Zelenski #Ukraina #wojna

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo