Tusk w Sosnowcu. Głos mu nie zadrżał, gdy kłamał o zaporze na granicy. "Ja nigdy nie mówiłem..."

Lider Platformy Obywatelskiej został przyłapany na ewidentnym kłamstwie. W Sosnowcu mówił, że nigdy nie powiedział o tym, że zapora na granicy polsko-białoruskiej nie powstanie. Donald Tusk musi mieć naprawdę krótką pamięć, bo dokładnie takie słowa padły półtora roku temu.

Donald Tusk
fot. Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Donald Tusk w październiku 2021 r. wykazywał, że zapora na granicy polsko-białoruskiej nie powstanie, a PiS chce jedynie wydawania pieniędzy "bez kontroli". Tymczasem inwestycja dobiegła końca. Co na to Tusk? Postanowił iść w zaparte i twierdzić, że... nie powiedział tego, co powiedział.

Ja nigdy nie mówiłem, że mur nie powstanie, ja tylko mówiłem coś, co sprawdziło się w stu procentach: że zrobią mur, zrobią sto konferencji prasowych, powieszą dziesiątki biało-czerwonych flag na murze i ludzie tak jak przechodzili, tak przechodzą i nadal umierają na granicy

– powiedział Tusk na sobotnim spotkaniu w Sosnowcu.

Słowa lidera Platformy Obywatelskiej to ewidentne kłamstwo. Nietrudno znaleźć wypowiedzi Donalda Tuska, których nie trzeba specjalnie interpretować, by domyślić się, co miał wówczas na myśli.

"Ten mur nie powstanie, ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat. Ja mówię o tym bardzo wprost: oni nie chcą zbudować żadnego muru, jakby chcieli to by to zaczęli robić. Wy tego muru nie zobaczycie, nikt tego muru nie zobaczy, na tym polega problem" - mówił Tusk.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Sosnowiec

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo