Ostrzeżenie przed burzami!

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla 10 województw wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burzom towarzyszyć będzie drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h.

pixabay.com/korneker

IMGW wydał w sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w następujących województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. Ponadto, IMGW przewiduje również burze w woj. podlaskim.

Przewiduje się występowanie burz na tych obszarach aż do godzin wieczornych. Burzom miejscami towarzyszyć będą opady deszczu od 15 mm do 20 mm, drobny grad oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo