Rosjanie ostrzelali punkt pomocy humanitarnej

Wojska rosyjskie ostrzelały w sobotę z artylerii punkt wydawania pomocy humanitarnej w Chersoniu na południu Ukrainy - poinformował szef administracji obwodowej Ołeksandr Prokudin. Podkreślił, że to kolejny atak na miejsca, gdzie cywile zwracają się po pomoc.

www.facebook.com/MinistryofDefence.UA

"Okupanci rosyjscy nadal ostrzeliwują miejsca, gdzie cywilom udzielana jest pomoc" - podkreślił Prokudin na serwisie Telegram. Jak wyjaśnił, z powodu ostrzału w Chersoniu poszkodowane zostały dwie osoby: 41-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna. Obie osoby, ranne w wyniku eksplozji pocisku i uderzeń odłamków, są w szpitalu.

Jak przypomniał Prokudin, poprzedniego dnia oddziały rosyjskie ostrzelały "punkt niezłomności" (miejsce, w którym można m.in. ogrzać się, otrzymać posiłek czy skorzystać z internetu -red.) w Kostiantyniwce, w obwodzie donieckim.

- Dziś celem artylerii rosyjskiej stał się punkt wydawania pomocy humanitarnej w Chersoniu

- dodał urzędnik.

Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru, są od listopada ubiegłego roku kontrolowane przez władze w Kijowie. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki znajdują się pod rosyjską okupacją. Już kilka dni po wycofaniu się z Chersonia najeźdźcy zaczęli ostrzeliwanie tego miasta ze stanowisk artyleryjskich, rozmieszczonych po przeciwległej stronie Dniepru.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo