Gadżety HGW za prawie milion

  

Prezydent Warszawy brak pieniędzy na potrzebne miastu remonty tłumaczy kryzysem. Tymczasem ratusz ogłasza przetarg na gadżety typu aparaty, lornetki, który opiewa na prawie milion złotych.
 

Wnioskować z tego można, że ten słynny kryzys, o którym na każdym kroku wspomina Hanna Gronkiewicz-Waltz już minął. Ratusz lekką ręką chce wydać około 200 tys. euro ( przy obecnym kursie euro jest to 837 tys. 115 zł) w związku z akcją promującą współpracę Warszawy z Unią Europejską.
 
Na jakie zabawki mają pójść nasze pieniądze? Fakt.pl wymienia niektóre z nich, a są to: lornetki, cyfrowe aparaty fotograficzne, myszki komputerowe, plecaki na laptopy, etui na smartphony, pamięć przenośna oraz stacje pogodowe z wyświetlaczem LCD.
 
Zastanawiam się, czy rzeczywiście w mieście nie ma ważniejszych wydatków. Przecież co chwilę słyszymy, że jest kryzys i na nic nie ma pieniędzy – mówi gazecie mieszkaniec Warszawy. – A do tego wszystkiego co chwilę są jakieś podwyżki a to cen biletów, a to czynszu, opłat za wodę czy ścieki. Dlatego urzędnicy nie powinni wydawać trwonić funduszy na takie bzdury – nadmienia mężczyzna.
 
Gadżety za prawie milion złotych mają mieć logo Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct, Centrum CITES na terenie warszawskiego ogrodu zoologicznego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,fakt.pl


Wczytuję komentarze...

Zabił rodzinę prowadząc pod wpływem alkoholu. Dostał 11 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 60 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiar – taki wyrok usłyszał dziś sprawca wypadku w Świdniku (Małopolskie), do którego doszło w styczniu 2018 r. i w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd Rejonowy w Nowym Sączu skazał dziś 22-letniego Rafała R., sprawcę wypadku w którym zginęła trzyosobowa rodzina, na 11 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i 60 tys. zł zadośćuczynienia dla rodziny ofiar. Z kolei brat sprawcy, Piotr R., usłyszał wyrok jednego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Brat sprawcy wypadku odpowiadał za utrudnianie postępowania w sprawie i pomoc sprawcy w uniknięciu kary. Wyrok sądu rejonowego jest nieprawomocny.

Do wypadku w Świdniku koło Nowego Sącza doszło w styczniu 2018 r. Zginęła wówczas trzyosobowa rodzina - małżeństwo w wieku 36 lat oraz ich 10-letni syn.

Sprawca i ofiary wypadku znali się. 22-latek pracował razem z mężczyzną, który zginął w wypadku. Rodzina wracała właśnie do swojego domu po spotkaniu towarzyskim organizowanym przez sprawcę wypadku w jego domu. 22-latek po imprezie pojechał na stację paliw. Wracając, na łuku drogi z dużą prędkością wjechał w idącą poboczem rodzinę. Kierowca uciekł samochodem z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym.

Przypadkowy kierowca zobaczył na poboczu ciało dziecka i wezwał pomoc. Na miejscu zdarzenia znaleziono w sumie ciała trzech osób: małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna, porozrzucane kilkanaście metrów od siebie. Dwie osoby były bezskutecznie reanimowane.

W garażu podejrzewanego wówczas mężczyzny policja znalazła rozbity samochód. 22-letni mieszkaniec Świdnika przyznał się do spowodowania wypadku i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg wypadku i jego okoliczności. Przyznał, że wcześniej spożywał alkohol w znacznych ilościach. Kierowca zeznał, że nie pamięta przebiegu wypadku, bo był zbyt pijany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl