Wyborco PiS-u, w Polsce nie ma dla ciebie miejsca. Czy właśnie to powiedział Rafał Trzaskowski? WIDEO

Odmawianie polskości elektoratowi konkurencyjnej partii to skuteczny element kampanii wyborczej czy głupota? Grunt postanowił wybadać Rafał Trzaskowski. Podczas Campus Academy w Sosnowcu mówił do zgromadzonych o "hodowanych przez PiS poplecznikach, których poglądy nie mieszczą się w Polsce". Kogo miał na myśli?

Rafał Trzaskowski
YouTube/CampusPolskaPrzyszlosci/screen

Kampania wyborcza na dobre się jeszcze nie zaczęła, choć od tygodni obserwujemy przekraczanie kolejnych granic przez polityków. Tym razem w agresywną retorykę wszedł wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Mowa o trwającym Campus Academy w Sosnowcu. To inicjatywa Trzaskowskiego, która w zamyśle sprowadza się do rozmów z młodymi Polakami. W przypadku ubiegłorocznego Campusu, do opinii publicznej przedarł się sławetny cytat ze Sławomira Nitrasa, który mówił o opiłowywaniu katolików z ich przywilejów.

Teraz uwagę opinii publicznej skupia na sobie sam Trzaskowski.

Zapowiadając wystąpienie Donalda Tuska, zwracał się do zebranych mówiąc, że to „młode pokolenie rozstrzygnie kwestię absolutnie fundamentalną: kto będzie w Polsce rządził?”.

Tutaj dosłowna wypowiedź Rafała Trzaskowskiego: „czy to będzie opozycja, czy to będą partie demokratyczne? Czy to będzie znowu PiS, wspierany przez swoich popleczników, przez tych, których przez lata hodował, którzy mają absolutnie skrajne poglądy, na które nie ma miejsca w Polsce, i których nigdy nie zaakceptujemy”.

Kogo Trzaskowski miał na myśli, wskazując na ”popleczników, których przez lata hodował PiS”?

„Trzaskowski stwierdził publicznie, że na poglądy wyborców PiS-u nie ma miejsca w Polsce"

- podała Emilia Kamińska.

Halo wyborcy PiS, demokratycznej większości o skrajnych poglądach. Dokąd wyjeżdżacie? Bo nie ma dla nas miejsca w Polsce” - pyta inny internauta.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Facebook

 

#polityka

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo