Kibice Ojcu Świętemu

Stadiony mocno odpowiedziały na atak wymierzony w Jana Pawła II i w duchową spuściznę, którą ten wielki prorok naszych czasów pozostawił nam w spadku.

„Łapy precz od Jana Pawła II”, „TVN kłamie, JP II świętym pozostanie. Komuchy, precz od Ojca Świętego”, „Departament IV MSW nie wygrał z nim za życia. Departament IV TVN nie wygra z nim po śmierci”, „Dzisiaj kłamstwem strzela do celu nowy Ali Agca z tęczowego TVN u” – to tylko wybrane hasła, które w ubiegłej kolejce pojawiły się na trybunach. Będą kolejne. Także okolicznościowe oprawy, które są przygotowywane na kolejkę, w której przypadnie rocznica śmierci Jana Pawła II, czyli 2 kwietnia. Będzie o nich głośno.
Najważniejszym jednak wydarzeniem tego dnia będzie Marsz Papieski w Warszawie. Środowiska kibicowskie są już zmobilizowane, żeby wziąć w nim udział. Obserwuję też, jak bardzo mobilizują się środowiska patriotyczne, nawet z niewielkich miejscowości, aby wziąć w tym wydarzeniu udział. Taka jest potrzeba chwili. Dać świadectwo prawdzie, którą żył św. Jan Paweł II, i do czego nas także konsekwentnie zachęcał. Prawda nas wyzwoli.

Za tydzień ruszamy na Wileńszczyznę z darami i na umówione spotkania z dyrekcją szkół, których dzieci wypoczywać będą z nami w wakacje (4 turnusy, 150 dzieci). Nie mogę w związku z tym wziąć udziału w Marszu Papieskim w Warszawie 2 kwietnia, ale wszystkich do udziału w tym wydarzeniu jeszcze raz serdecznie zachęcam. Ze stowarzyszeniem Pilscy Patrioci, przedstawicielami kibiców Lecha i klubami „Gazety Polskiej” z Wileńszczyzny postanowiliśmy jednak w tym dniu zorganizować mszę św. w intencji ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Zostanie odprawiona w kościele Świętego Ducha w Wilnie 2 kwietnia o godz. 13.30. Po mszy w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II zagra Paweł Piekarczyk. Mamy nadzieję, że nasi rodacy włączą się w tę inicjatywę. Naszą inicjatywę poparły już polskie media na Wileńszczyźnie, różne wspólnoty, ludzie, którzy od lat są z nami związani. Będziemy się łączyć duchowo z wielkim Marszem Papieskim w naszej stolicy. Wilno – Warszawa wspólna sprawa!

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo