Fernando Santos odkrył karty. Znamy skład Biało-czerwonych na mecz w Pradze

Polscy piłkarze w piątkowy wieczór meczem z Czechami w Pradze rozpoczną eliminacje do Euro 2024. Debiutujący w roli selekcjonera Biało-czerwonych Fernando Santos tuż przed spotkaniem ogłosił wyjściową jedenastkę.

Fernando Santos meczem z Czechami debiutuje w roli selekcjonera polskiej kadry
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Fernando Santos rozpoczął swoją kadencję w roli selekcjonera polskiej kadry od wprowadzenia nowych porządków. Jedną z decyzji doświadczonego portugalskiego szkoleniowca było wprowadzenie ciszy medialnej przed meczem z Czechami.

Kłopoty selekcjonera

Santos zdecydował również, że skład poda tuż przed rozpoczęciem spotkania. W ten sposób uniknął przecieków do mediów, z którymi zmagali się jego poprzednicy. Trener ustalając wyjściową jedenastkę musiał się zapewne sporo nagłowić, bowiem jego pierwsze zgrupowanie przebiegało pod znakiem kontuzji.

Santos z powodu urazów nie mógł skorzystać m.in. z Kamila Glika. Chociaż biorąc pod uwagę, że nowy selekcjoner nie miał problemu z rezygnacją ze zdrowego Grzegorza Krychowiaka, nie jest wcale pewne, że defensor włoskiego Benevento dostałby powołanie nawet gdyby był zdrowy.

Kontuzje wyeliminowały ze zgrupowania także Bartosza Bereszyńskiego oraz Kamila Piątkowskiego, a z bólem żeber trenował ostatnio Jan Bednarek. To wszystko sprawiło, że Santos zmuszony był do postawienia na mniej doświadczonych piłkarzy, chociaż początek kadencji Portugalczyka wskazuje, że nie ma on problemów z podejmowaniem trudnych decyzji.

Skład na mecz z Czechami

Szczęsny - Cash, Bednarek, Kiwior, Karbownik - Linetty, Bielik, Szymański, Zieliński, Frankowski - Lewandowski

Początek piątkowego spotkania Biało-czerwonych z Czechami w eliminacjach Euro 2024 o 20:45

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#eliminacje Euro 2024 #Fernando Santos #Polska-Czechy ##CZEPOL

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo