"Wybraniec bogów" i "Smaki lasu". W weekend gorące premiery w TV Republika

Nadchodzący weekend w Telewizji Republika to dwie wyjątkowe premiery. Na antenie będzie można obejrzeć film "Wybraniec bogów" - fabularyzowany film dokumentalny o polskim matematyku Józefie Marcinkiewiczu oraz „Smaki lasu", czyli nowy program o charakterze kulinarno-informacyjnym dla wielbicieli pysznej leśnej kuchni.

"Wybraniec bogów" już w sobotę 25 marca o 20:00 w Telewizji Republika.

Poznaj historię polskiego geniusza matematyki i patrioty Józefa Marcinkiewicza zamordowanego w czasie zbrodni katyńskiej przez sowieckich oprawców. O jego losach opowiedzą wybitni badacze m. in. historycy, matematycy, nauczyciele. Życie bohatera ilustrują fragmenty fabularyzowane, które pomagają nam wyobrazić sobie, ile każda z ofiar katyńskich mogła nam jeszcze pozostawić, w różnych wymiarach. Gdyby tylko pozwolono im żyć…

Józef Marcinkiewicz (ur. 30 marca 1910 w Cimoszce, zm. 1940 w Charkowie) – polski matematyk, autor prac z dziedziny analizy matematycznej, doktor filozofii, docent Uniwersytetu Wileńskiego oraz podporucznik piechoty rezerwy Wojska Polskiego. 

Produkcja: Instytut Pamięci Narodowej.

„Smaki lasu" to nowy program o charakterze kulinarno-informacyjnym. Premiera w niedzielę 26 marca o godzinie 8.40 w Telewizji Republika.

Poprzez kulinarne doznania będziemy odkrywać ciekawe regiony Polski, podkreślać różnorodność naszej kuchni, jak i miejsc, w których się pojawimy. Naszym celem będzie nie tyko przedstawienie dania, ale także zapoznanie widza z ciekawymi ludźmi i osobami zaangażowanymi w ochronę lasów. To dzięki nim polska natura cieszy oko kolejnych pokoleń. W programie będziemy mówili o smakach lasu i znaczeniu leśnego ekosystemu. Przestawimy także gotowe produkty pochodzące z lasu (przetwory, marnowane grzyby, zioła), które z łatwością znajdą zastosowanie w domowej kuchni każdej gospodyni. Przybliżymy widzom zdrowe dania przygotowywane w sposób tradycyjny, oparty na autorskich przepisach Karola Kusa i Jakuba Wolskiego. Dania będą przygotowywane w otoczeniu natury, co jeszcze bardziej podkreśli ich charakter i smak. W pierwszym programie czeka nas kulinarna przygoda z szaszłykiem z węgorza na żywym ogniu.

– zapowiada Telewizja Republika.

„Na Wieprzem, w otoczeniu przepięknej polskiej przyrody, będziemy robili węgorza. Węgorza w sposób od tak właśnie – piękny, naturalny, dziki, acz przeeesmaczny” – zachęca prowadzący „Smaki lasu” Karol Kus.

Dla widzów lubiących pospać trochę dłużej (uwaga na zmianę czasu z soboty na niedzielę!) powtórka programu zaplanowana jest w tym samym dniu o godzinie 16:10.

 

 Źródło: Telewizja Republika, Niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika #Smaki lasu #Wybraniec bogów

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo