„Rozkaz zabić księdza! – polityczne zabójstwo ks. Franciszka Blachnickiego". Spotkanie Przystanku Historia IPN

Przystanek Historia Instytutu Pamięci Narodowej na spotkanie „Rozkaz zabić księdza! – polityczne zabójstwo ks. Franciszka Blachnickiego – studium przypadku” z cyklu „Tajemnice bezpieki". Spotkanie odbędzie się 31 marca 2023 roku, o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25). Wstęp wolny!

ipn.gov.pl
- Śmierć ks. Franciszka Blachnickiego w dniu 27 lutego 1987 r. nastąpiła na skutek zabójstwa poprzez otrucie. Podjęte ponownie przez IPN przed trzema laty śledztwo potwierdziło powtarzane od lat przypuszczenie o prawdziwym powodzie śmierci księdza Blachnickiego. Andrzej i Jolanta Gontarczykowie jedni z najbardziej niebezpiecznych agentów wydziału 11 Departamentu I MSW, którzy przez lata inwigilowali księdza Franciszka Blachnickiego. Czy byli bezpośrednio  odpowiedzialni za śmierć ks. Blachnickiego? Jaka była rola pułkownika Aleksandra Makowskiego w śmierci ks. Blachnickiego? 

– zapowiada IPN.

Spotkanie poprowadzi Piotr Woyciechowski, a jego gośćmi będą:

  • dr hab. Sławomir Cenckiewicz – historyk i pisarz, dyrektor Wojskowego Biura Historycznego oraz doradca Prezesa IPN 
  • gen. Andrzej Kowalski – były Szef SKW i SWW, pisarz i publicysta, autor takich książek jak „Założycielska klęska GRU" czy „Rosyjski sztylet"
  • Jan Pospieszalski – dziennikarz i publicysta, autor programu telewizyjnego „Warto rozmawiać” 

Wstęp wolny.  

Spotkanie odbędzie się 31 marca 2023 roku, o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25). Wstęp wolny!

Spotkanie będzie także transmitowane na kanale IPNtv na YouTube.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#IPN #Przystanek Historia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo