Kilkadziesiąt spektakli i koncertów. Rozpoczął się 43. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Spektaklem „1989” w reż. Katarzyny Szyngiery rozpoczął się w piątek we Wrocławiu 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA). Podczas trwającego do 2 kwietnia festiwalu odbędzie się kilkadziesiąt spektakli i koncertów, a także zostanie wyłoniony zwycięzca Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

pixabay

„1989” – spektakl w reż. Katarzyny Szyngiery – w piątek będzie grany dwukrotnie na Dużej Scenie Teatru Muzycznego Capitol Wrocław. To musical utrzymany w konwencji hip-hop, którego fabułę stanowi opowieść o upadku komunizmu w Polsce. 

- To wybitne przedstawienie (…) opowiadające o upadku komuny, powstaniu "Solidarności". Spektakl stworzony przez młodych ludzi, który wprost mówi o człowieku i popełnianych przez niego błędach

– mówił wcześniej dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak.

W programie tegorocznej edycji PPA znalazło się kilkadziesiąt koncertów i spektakli.

Widzowie zobaczą m.in. przedstawienie „Kora. Boska” Katarzyny Chlebny z piosenkami zmarłej w 2018 r. wokalistki zespołu Maanam oraz spektakl „Żyję!” w reżyserii Magdaleny Miklasz, którego bohaterką jest nieżyjąca już izraelska piosenkarka Ofra Haza.

Tegoroczny festiwal zdominują polscy artyści, a jedyną zagraniczną produkcją będzie spektakl „King Size” szwajcarskiego reżysera Christopha Marthalera. To komedia, której bohaterami jest małżeństwo w średnim wieku, elegancka starsza pani oraz pianista, a scenerią łóżko w pokoju hotelowym.

Podczas festiwalu odbędą się też premierowe wydarzenia - m.in. koncert Renaty Przemyk „Vera to ja” oraz prezentacja nowego przedsięwzięcia muzycznego L.U.C-a. Zaplanowano też koncert Tomasza Lipińskiego „Jeszcze będzie przepięknie”, który został przygotowany na 40-lecie jego kariery scenicznej.

Z kolei Koncert Galowy, zatytułowany „Niech będzie Pogodno”, będzie poświęcony twórczości zmarłego w ubiegłym roku Jacka „Budynia” Szymkiewicza. Wydarzenie wyreżyseruje Marcin Liber. Na scenie wystąpią: Jacek Beler, Rafał Derkacz, Ralph Kaminski, Tomasz Leszczyński, Marta Malikowska, Katarzyna Pietruska, Bartosz Porczyk, Albert Pyśk, Helena Sujecka, Emose Uhunmwangho i Klaudia Waszak.

Nieodłącznym elementem PPA jest Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Zwycięzca zostanie wskazany 31 marca w trakcie koncertu finałowego. Podczas drugiej części tego koncertu wystąpi ubiegłoroczna laureatka Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Lena Witkowska.

Organizatorem PPA jest wrocławski Teatr Muzyczny Capitol. 43. PPA zakończy się 2 kwietnia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo