Fiala deklaruje pełne poparcie dla polskiej inicjatywy

Jesteśmy gotowi uczestniczyć we wszystkich krokach, które zapobiegną porwaniom i doprowadzą do powrotu porwanych dzieci z powrotem do rodziców oraz do ukarania tych, którzy uczestniczą w tych zbrodniach - zadeklarował w mediach społecznościowych premier Czech Petr Fiala.

Twitter/@P_Fiala

Podczas trwającej Rady Europejskiej, premier Mateusz Morawiecki - wspólnie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen - podniósł kwestię uprowadzonych ukraińskich dzieci przez Rosję.

- Przewodnicząca KE (Ursula von der Leyen) na forum podziękowała Polsce za konstruktywną i dobrą współpracę przy przygotowywaniu szczegółów inicjatywy w sprawie uprowadzonych dzieci

- przekazał wczoraj jeden z dyplomatów.

Szef polskiego rządu wyraził też nadzieję, że ONZ mocno wesprze inicjatywę dotyczącą uprowadzanych przez Rosję dzieci ukraińskich po jej ogłoszeniu.

Pełne wsparcie dla polskiej inicjatywy zadeklarował dziś czeski premier Petr Fiala.

„Jesteśmy gotowi uczestniczyć we wszystkich krokach, które zapobiegną porwaniom i doprowadzą do powrotu porwanych dzieci z powrotem do rodziców oraz do ukarania tych, którzy uczestniczą w tych zbrodniach”

- przekazał.

Polityk podkreślił, że proceder uważa za wyjątkowo obrzydliwy, a tym samym „Rosja zbliża się do najgorszych reżimów, jakie znamy z przeszłości”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo