Obywatel Czech przerzucał nielegalnych migrantów

Zatrzymanie czterech Afgańczyków próbujących nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę oraz obywatela Czech podejrzanego o pomoc w tym przestępstwie, to efekt pracy funkcjonariuszy straży granicznej z Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie.

Fot Fotomag/Gazeta Polska

Rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Paweł Biskupik poinformował w czwartek PAP, że nielegalni emigranci zostali zatrzymani podczas kontroli drogowej na jednej z dróg prowadzących do granicy z Niemcami.

Auto na czeskich numerach rejestracyjnych prowadził urodzony w Rosji 21-letni Czech. W samochodzie podróżowało czterech Afgańczyków, którzy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

- "21-letni kierowca pojazdu został zatrzymany za udzielenie pomocy czterem migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec" – podał ppor. Biskupik.

Czech przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze w postaci ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#straż graniczna #Czechy

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo