"Pieśń o Bogu ukrytym". Koncert z okazji 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II już 1 kwietnia

W wigilię śmierci papieża, 1 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert Marcina Stycznia pt. "Pieśń o Bogu ukrytym" będący nowatorską interpretacją wczesnych wierszy Karola Wojtyły.

pixabay

Papież Jan Paweł II zmarł w Watykanie 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37.

W ramach obchodów 18. rocznicy śmierci papieża instytut Jana Pawła II oraz parafia pw. Opatrzności Bożej w Warszawie organizują w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 19.00, koncert "Pieśń o Bogu ukrytym" w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem - poinformowało w komunikacie Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

W 1946 r. na łamach "Głosu Karmelu", Karol Wojtyła, jako młody seminarzysta z Wadowic, opublikował anonimowo obszerną część swoich poematów, którym nadał tytuł "Pieśń o Bogu ukrytym". Był to jego debiut poetycki.

Koncert będzie nowatorską interpretacją wierszy papieża. "Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej. Nowością jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Koncert będzie utrzymany w stylistyce piosenki poetyckiej z elementami rock’n’rollowej ekspresji oraz orientalnej i latynoskiej pulsacji" - czytamy w komunikacie.

W koncercie wezmą udział: Tomasz Pfeiffer (gitara), Adam Szuraj (instrumenty perkusyjne), Kornel Jasiński (gitara basowa).

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo