Firma z hiszpańskiej Katalonii wspiera rosyjskich agresorów? Sprawa jest badana

Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NACP) wpisała holding Gavary Group z siedzibą w Vilassar de Dalt koło Barcelony (Katalonia) na listę firm zagrożonych sankcjami unijnymi ze względu na „wspieranie rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie”. Gavary Group podejrzewa się o dostarczanie armii rosyjskiej materiałów z tworzyw sztucznych - poinformowała NACP w komunikacie opublikowanym w internecie.

flickr

Gavary Group specjalizuje się w produkcji tworzyw polimerowych do celów przemysłowych. NACP sprawdza działalność firmy, która jest podejrzana o dostarczanie rosyjskiej armii materiałów potrzebnych do prowadzenia wojny.

Według NACP konglomerat biznesowy Gavary Goup „otwarcie wspiera wojnę Rosji z Ukrainą” i dostarcza armii Władimira Putina „buty zimowe i syntetyczne wkładki ochronne, a także materace do spania”. Oprócz tego firma eksportuje tworzywa sztuczne do produkcji kamizelek i hełmów dla rosyjskich żołnierzy - twierdzi NACP.

- „Gavary Group znajduje się w pierwszej dziesiątce dostawców produktów polimerowych do Rosji i pracuje dla rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, a przy tym nadal wysyła swoje produkty do kilku krajów europejskich”

- głosi komunikat.

Na swoich stronach Gavary Group określa się jako „światowa firma z 20-letnim doświadczeniem specjalizująca się w produkcji materiałów polimerowych”, z siedzibą w Barcelonie.

 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #Barcelona #sankcje

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo