Zełenski: Rosja przegra tę wojnę

Nakaz aresztowania to najlepsze, co może spotkać rosyjskiego zabójcę - oświadczył w środę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Rosja przegra tę wojnę - dodał szef państwa, który tego dnia był w Donbasie i Charkowie na wschodzie Ukrainy.

flickr

- "W Donbasie, obwodzie charkowskim, wszędzie, dokąd przyszło rosyjskie zło, jest to oczywiste, że państwa-terrorysty nie można powstrzymać inaczej niż poprzez nasze zwycięstwo. I zagwarantujemy je: nasze zwycięstwo. We wszystkich regionach wschodu naszego państwa, gdzie jest ukraińska flaga, jest też nadzieja. To się czuje"

- oświadczył Zełenski na nagraniu opublikowanym wieczorem w mediach społecznościowych. 

Zapewnił, że ukraińskie siły zrobią wszystko, by przywrócić normalne życie na całym terytorium państwa.

Zełenski zapowiedział też odpowiedź na każde rosyjskie uderzenie w ukraińskie miasta. W środę rosyjskie wojska zaatakowały Zaporoże, a w nocy z wtorku na środę Rzyszczów w obwodzie kijowskim. W Zaporożu zginęła jedna osoba, a ponad 30 zostało rannych, zaś w Rzyszczowie śmierć poniosło ośmiu cywilów.

- "Wszystkie ataki Rosji otrzymają zarówno wojskową, jak i polityczną i prawną odpowiedź. Rosja przegra tę wojnę. Nie ma na świecie podmiotu, który nie odczuwałby tego już teraz"

- kontynuował szef ukraińskiego państwa.

- "Każdy rosyjski zabójca powinien zdawać sobie sprawę: nakaz aresztowania to najlepsze, co może się z nim stać"

- podsumował Zełenski.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Ukraina #Wołodymyr Zełenski #wojna #Rosja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo