Próbowali ośmieszyć symbole chrześcijańskie. Nie wyszło!

Zniszczono wystawioną na Narodowym Uniwersytecie Cuyo (UNCuyo) w Mendozie, na zachodzie Argentyny, wystawę ośmieszającą symbole chrześcijańskie. Ekspozycję zorganizował jeden z lokalnych ruchów feministycznych za zgodą rektor uczelni Esther Sanchez.

Wystawa atakująca chrześcijan została zniszczona
fot. twitter.com/benjamaldonadoo

Treść wystawy odbywającej się z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet była już po inauguracji szeroko kontestowana, zarówno przez studentów i pracowników uczelni, jak też przez władze archidiecezji Mendoza. “Ta wystawa poważnie rani nasze uczucia religijne, a także licznych osób ze środowiska akademickiego i wierzących, którzy czują się zaatakowani poprzez ten brak szacunku dla ich wiary” - napisała argentyńska archidiecezja w komunikacie przekazanym władzom uczelni.

Lokalne media odnotowały, że rektor uniwersytetu Esther Sanchez pomimo licznych skarg nie zdecydowała się na zamknięcie ekspozycji, na której znalazły się malowidła oraz rzeźby ośmieszające symbole chrześcijańskie. Wśród rekwizytów znalazły się wizerunki Jezusa Chrystusa oraz świętych zaprezentowane pod postaciami zwierząt lub organów płciowych.

Po zniszczeniu wystawy odpowiedzialny za ekspozycję Sergio Rosas, pracownik naukowy uczelni, poinformował, że organizatorzy wystawy wystąpią na drogę sądową, aby ukarać winnych zniszczeń w “przestrzeni artystycznej”. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Argentyna #wystawa #chrześcijaństwo

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo