Polscy piłkarze pewniakami do awansu na Euro 2024 według analityków. Nawet obrońcy tytułu mają mniejsze szanse

Polska ma 86 procent szans na awans do piłkarskich mistrzostw Europy 2024 - wynika z analizy dokonanej przez firmę Gracenote. To więcej niż m.in. wszyscy rywale biało-czerwonych w grupie E eliminacji czy broniący tytułu Włosi.

Według analityków polscy piłkarze awnsują na Euro 2024
fot. PZPN

Kwalifikacje do Euro 2024 startują w czwartek. Biorą w nich udział 53 zespoły, które podzielono na siedem grup po pięć i trzy po sześć. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich uzyskają awans na Euro 2024, które zostanie rozegrane w Niemczech.

Biało-czerwoni mogą być spokojni o awans

Według symulacji Gracenote Polska, która rozpocznie walkę o przepustkę na turniej finałowy od spotkania z Czechami w najbliższy piątek w Pradze, ma największe szanse na zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie E - 86 procent. Czechom przyznano 82 procent szans.

Największe szansę na wywalczenie awansu na Euro 2024 według analityków ma Portugalia - 96 procent, a kolejne lokaty zajęły: Szwajcaria, Chorwacja i Hiszpania - po 90 procent.

Wynik broniących tytułu Włoch to 78 procent, o jeden punkt procentowy więcej od ich finałowych rywali w 2021 roku - Anglii. Obie te drużyny są w tej samej grupie kwalifikacyjnej i zmierzą się ze sobą w czwartek w Neapolu.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#eliminacje Euro 2024

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo