"Polska to najbardziej szlachetny i wierny ideałom kraj na świecie". Saakaszwili: Jeśli przeżyję, to dzięki niej

Jeśli przeżyję, to dzięki Polsce, misja polskich lekarzy to moja ostatnia szansa; Polska to najbardziej szlachetny i wierny ideałom kraj na świecie - podkreślił były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w wywiadzie dla brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej.

twitter.com/@EdoMarcin

Korespondentka Polskiego Radia w pisemnych pytaniach przekazanych Saakaszwilemu zapytała go o stan zdrowia i przygotowywaną misję polskich lekarzy, którzy mieliby go zbadać.

- To jest moja ostatnia nadzieja na pozostanie przy życiu. Polska to najbardziej szlachetny i wierny ideałom kraj na świecie. Jeśli uda mi się przeżyć, będę za to wdzięczny Polsce. Lech Kaczyński był politykiem, który miał największy wpływ na moje poglądy. Powtarzał mi: "Różnica między nami, jako członkami Unii, a wami jest taka, że kiedy ja przestanę być prezydentem, będę mógł żyć, ty możesz zostać zabity". Niestety zabił go Putin, który teraz zabija mnie

- odpowiedział były prezydent.

Potwierdził wcześniejsze doniesienia o złym stanie zdrowia i złym traktowaniu w szpitalu.

"W tym szpitalu główne decyzje o leczeniu podejmują służby bezpieczeństwa. Usuwają i mianują personel medyczny. Próbują ingerować w historię choroby. Jestem bardzo blisko niewydolności wielonarządowej. Jestem bardzo słaby i cierpię z powodu ogromnego bólu"

- podkreślił. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo