Ta aplikacja ma w Ameryce 150 mln użytkowników. TikTok rośnie w siłę...

Dyrektor generalny TikToka Shou Zi Chew ma powiedzieć na waszyngtońskim Kapitolu, że ta mobilna aplikacja internetowa ma już w Ameryce 150 milionów użytkowników - poinformowała stacja NBC News.

pixabay

Chew złoży w czwartek zeznania przed komisją Izby Reprezentantów ds. energii i handlu. TikTok zmiaeszcza przede wszystkim krótkie materiały wideo.

"Odkąd w ciągu prawie trzech lat Waszyngton zastanawia się, jak aplikację powstrzymać, 50-procentowy skok liczby aktywnych użytkowników wskazuje na to, że umocniła się w Ameryce jeszcze bardziej"

– podkreśla NBC News.

Ustawodawcy z obu partii oraz Biały Dom, przekonują, że TikTok, którego właścicielem jest chińska firma ByteDance, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Pekin może bowiem wykorzystywać aplikację do wpływania na opinię publiczną w USA i uzyskać dostęp do danych Amerykanów np. w celach szpiegowskich.

"W grudniu prezydent Joe Biden podpisał ustawę zakazującą m.in. używania TikToka na urządzeniach należących do rządu USA. Departament Sprawiedliwości i FBI prowadzą śledztwo, czy pracownicy TikToka i ByteDance szpiegowali dziennikarzy" – zauważyła stacja NBC News, dodając, że debata na temat aplikacji zbiega się z rozpoczęciem kampanii wyborczej 2024 roku.

Ostatni sondaż Quinnipiac wykazał, że 49 proc. Amerykanów poparło zakaz TikToka w USA, podczas gdy 42 proc. było przeciwnych. Z statystyk wynika jednak, że opozycja wobec zakazu jest znacznie większa (63 proc.) wśród Amerykanów od 18 do 34 roku życia, a poparcie w tym przedziale wiekowym wyraża tylko 33 proc.

"Działania lobbingowe, o których donosi The Information (publikacja poświęcona technologii), będą przede wszystkim wskazywać na argument ekonomiczny: że zakazanie TikToka może spowodować trudności finansowe Amerykanom, którzy polegają na nim w generowaniu dochodów" - stwierdza NBC News.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo