Mołdawia nakłada kolejne sankcje na Rosjan

Rosjanie zaangażowani w inwazję na Ukrainę będą mieli zamrożone konta bankowe w Mołdawii - to jeden z elementów sankcji, które rząd w Kiszyniowie ma zamiar wprowadzić w najbliższym czasie. O planach poinformował w rozmowie z Radiem Wolna Europa – Mołdawia (RELM), wicepremier tego kraju Nicu Popescu. Jak dodał polityk, jest to też odpowiedź na destabilizujące działanie prorosyjskiej partii Sor.

pixabay.com

Pełniący funkcję ministra spraw zagranicznych polityk dodał, że decyzja ta jest niejako “dostosowywaniem się Mołdawii do sankcji nałożonych przez UE na Federację Rosyjską”.

Wyjaśnił, że będą one dotyczyć Rosjan objętych sankcjami unijnymi, które na terytorium Mołdawii będą wprowadzane “stopniowo w najbliższych tygodniach”.

Sankcje te to przede wszystkim zakaz podróżowania, zamrożenie kont bankowych lub aktywów tych osób

– dodał minister spraw zagranicznych Mołdawii.

Wicepremier Popescu wyjaśnił, że wprowadzenie sankcji ma związek także z działaniami wywrotowymi podejmowanymi przez prorosyjską partię Sor, która od kilku miesięcy swoimi protestami próbuje zdestabilizować Kiszyniów, stolicę kraju.

Dodał, że rząd przygotuje listę około 25 osób z zagranicy, które w związku z zaangażowaniem w wojnę na Ukrainę nie będą mieć prawa wjazdu na terytorium Mołdawii. “W gronie tym są nie tylko Rosjanie”, wyjaśnił Popescu, odmawiając podania nazwisk.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Mołdawia #sankcje #Rosja #wojna #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo