Atak tajemniczej choroby. Zmarło pięć osób

Rząd Tanzanii wysłał zespół ekspertów dla zbadania tajemniczej choroby, która zabiła pięć osób. Choroba została wykryta u siedmiu osób z gorączką, wymiotami, krwawieniem z różnych części ciała i niewydolnością nerek – poinformowało ministerstwo zdrowia w oświadczeniu wydanym w czwartek wieczorem – poinformowała AFP.

Komisarz regionu Kagera Albert Chalamila powiedział dziennikarzom, że zespół szybkiego reagowania składający się z ekspertów medycznych odwiedził już wioski Bulinda i Butahyaibega w okręgach Maruku i Kanyangereko w dystrykcie wiejskim Bukoba.

„Ludziom zaleca się zachowanie spokoju podczas podejmowania niezbędnych kroków, powinni również zachować czujność i wcześnie zgłaszać się do placówek służby zdrowia, gdy doświadczają lub widzą jakiekolwiek nieprawidłowe objawy” – powiedział.

W oświadczeniu główny lekarz Tanzanii Tumaini Nagu stwierdziła, że „zostały pobrane próbki od pacjentów i zmarłych w celu zidentyfikowania źródła i rodzaju choroby”. Jednocześnie wezwała społeczeństwo do zachowania spokoju, ale i do podjęcia środków ostrożności w celu uniknięcia zarażenia.

Uważa się, że choroba jest zakaźna.

Sytuację pogorsza fakt, iż odkrycia dokonano po wybuchu epidemii eboli w Ugandzie, która trwała prawie cztery miesiące i według oficjalnycj danych pochłonęła życie 55 osób, zanim rząd w styczniu ogłosił jej koniec.

W zeszłym roku Tanzania wykryła ognisko leptospirozy (choroba zakaźna wywołana przez krętki z rodzaju leptospira, które występują na całym świecie z wyjątkiem strefy polarnej), która zabiła trzy osoby w południowo-wschodnim regionie Lindi.

 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Tanzania #choroba

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo