Ukraina dementuje pogłoski. "Kolejna rosyjska narracja"

- Ukraiński rząd nie wysyła nieprzygotowanych żołnierzy na linię frontu - oświadczyła dzisiaj wiceminister obrony Hanna Malar, odpowiadając na informacje prasowe oparte na relacjach żołnierzy i analityków, pisze w sobotę portal The Kyiv Independent.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

The Kyiv Independent pisze, że w ciągu ostatnich kilku tygodni serwisy informacyjne donosiły o zwiększających się stratach Ukraińców w Bachmucie spowodowanych niedostatecznym przygotowaniem niektórych jednostek wojskowych.

Niektórzy żołnierze twierdzili, że nowi rekruci przechodzą tylko dwutygodniowe szkolenia z bronią i zostają wysłani do niezwykle aktywnej części pola bitwy, pisze gazeta, dodając, że wojsko nadal skarży się również na braki amunicji i sprzętu, co dodatkowo zmniejsza szanse żołnierzy w obleganym mieście.

"Ukraiński rząd nie wysyła nieprzygotowanych żołnierzy na linię frontu"

– oświadczyła w sobotę wiceminister obrony Hanna Malar.

„Jest to jeszcze jedna rosyjska narracja, że zmobilizowani są wysyłani prosto do Bachmutu bez przygotowania” – powiedziała Malar. Zmobilizowani, którzy wcześniej nie służyli w armii, są wysyłani do ośrodków szkoleniowych, a przygotowanie szeregowców i sierżantów przebiega według „skróconych ram czasowych”, które „nie obniżają jakości nauczania”, dodała.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo