Seria aktów przemocy we Włoszech. Policja wzmaga kontrole

W rejonie dworców kolejowych w Rzymie, Mediolanie i Neapolu ma zostać wzmocniona ochrona i kontrole policji - zarządził minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Piantedosi. To reakcja na serię poważnych aktów agresji i przemocy.

pxhere

W styczniu bezdomny Polak poważnie zranił nożem izraelską turystkę na rzymskim dworcu Termini. W rejonie tej największej stacji w Wiecznym Mieście często dochodzi do napadów i kradzieży.

Na początku marca imigrant z Maroka ugodził nożem sześciu przechodniów przy stacji Milano Centrale.

Włoskie media podały, że w wysłanym w sobotę okólniku do prefektów trzech miast szef MSW nakazał zwiększenie obecności sił porządkowych na dworcach i w ich sąsiedztwie w celu zagwarantowania bezpieczeństwa publicznego. Funkcjonariusze policji, a także Gwardii Finansowej i straży miejskiej mają przeciwdziałać wszelkim formom przestępczości, w tym handlowi narkotykami.

MSW poinformowało, że w dniach od 10 stycznia do 17 marca w patrole na rzymskich, mediolańskich i neapolitańskich dworcach zaangażowanych było ponad 12 tysięcy funkcjonariuszy sił porządkowych. Skontrolowano około 93 tysięcy osób; aresztowano 248, a spisano 1200. 266 cudzoziemców otrzymało nakaz opuszczenia Włoch. 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Włochy #Rzym #Neapol

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo