Prezes PiS i premier RP odwiedzili grób Lecha i Marii Kaczyńskich

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki uczestniczyli w mszy świętej przypadającej w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej. Odwiedzili również grób Lecha i Marii Kaczyńskich. Według medialnych doniesień w nabożeństwie na Wawelu wzięli udział również inni politycy Prawa i Sprawiedliwości.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Według źródeł PAP w mszy uczestniczyli również m.in. marszałek Ryszard Terlecki, wicemarszałek Marek Pęk, minister Piotr Gliński, Andrzej Adamczyk, Beata Szydło i wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Już po godz. 17 pod Wawelem zgromadziła się około 20-osobowa grupa demonstrantów protestujących przeciwko rządom PiS. Przed godz. 19 na miejscu pojawiło się także kilku zwolenników PiS. Zgromadzenia zabezpieczała policja; demonstracje przebiegły spokojnie.

Prezes PiS niemal każdego 18. dnia miesiąca przyjeżdża do Krakowa, aby w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów modlić się za Lecha i Marię Kaczyńskich. Prezydencka para została pochowana na Wawelu 18 kwietnia 2010 r.

Prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria zginęli – wraz z 94 osobami, wśród nich wieloma wysokimi urzędnikami państwowymi i dowódcami wojskowymi – w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Polska delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Obok sarkofagu pary prezydenckiej w krypcie katedry na Wawelu znajduje się tablica ku czci wszystkich ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. z łacińską sentencją "Corpora dormiunt, vigilant animae" ("Ciała śpią, dusze czuwają").

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Katastrofa smoleńska #Jarosław Kaczyński #Mateusz Morawiecki

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo