Bruksela przejmie kontrolę nad polskimi lasami? Anna Zalewska o tym, co dzieje się w Parlamencie Europejskim

- Decyzja poszczególnych komisji w Parlamencie Europejskim, które chcą dążyć do jednego państwa i wyłączać wyłączne kompetencje państwa, między innymi jeżeli chodzi o zarządzanie lasami, jest absurdalna - oceniła w rozmowie z portalem niezalezna.pl Anna Zalewska, europosłanka PiS.

Zdjęcie ilustracyjne
Autorstwa Pit1233 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10819511

W styczniu br. Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię ws. zmiany traktatów, która przeniosłaby leśnictwo z kompetencji krajowych do tzw. kompetencji dzielonych między UE a państwa członkowskie. Do zmiany traktatów konieczna jest jednomyślna zgoda wszystkich państw Wspólnoty.

 "Będziemy się bronić w Unii Europejskiej i wierzę, że tę wojnę wygramy. Na pewno będziemy mieć większość przy naszych postulatach, bo trudno, by któreś z państw europejskich chciało oddać swoje zasoby leśne w zarządzanie Unii. My się nie zgodzimy. Nie oddamy Lasów Państwowych w zarządzanie prywatne ani w zarządzanie Unii Europejskiej"

- powiedziała w piątek Anna Moskwa, minister klimatu. 

O komentarz do najnowszych pomysłów eurokratów poprosiliśmy Annę Zalewską, europosłankę PiS, która wzięła udział w Forum Klubów Gazety Polskiej we Wrocławiu. 

"Lasy mają ostatnio kłopoty. Szereg dokumentów w Unii Europejskiej przyjmowanych w Unii Europejskiej zmierza do tego, by w znacznym stopniu ograniczyć rolę polskiego rządu w funkcjonowaniu Lasów Państwowych"

- powiedziała Zalewska. 

Wskazała, że "są to różnego rodzaju obostrzenia i kary, jeżeli chodzi o pochłanianie, certyfikowanie drewna". Jej zdaniem "kuriozalny" jest niedawny wyrok Trybunału Sprawiedliwości [UE], w którym powiedziano, że "NGO-sy mają układać nam gospodarkę leśną".

"Z drugiej strony absurdalna, ale przemyślana decyzja poszczególnych komisji w Parlamencie Europejskim, które chcą dążyć do jednego państwa i wyłączać wyłączne kompetencje państwa, między innymi jeżeli chodzi o zarządzanie lasami"

- oceniła. 

W opinii europoseł Zalewskiej "trzeba zwierać szeregi, myśleć o inicjatywach nagłaśniających, bo dotyczy to lasów europejskich".

"Będzie okazja, by w sprawie wyroku Trybunału Sprawiedliwości pójść do Trybunału Konstytucyjnego polskiego, by orzekł, że jest to nie do zrealizowania wyrok"

- podsumowała. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski #Lasy Państwowe #Anna Zalewska

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo