Ukraina rozmawia z USA o stałym wsparciu wojskowym

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan, szef Pentagonu Lloyd Austin i przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów gen. Mark Milley rozmawiali ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy m.in. na temat sytuacji na froncie - przekazał Biały Dom. Do rozmowy miał dołączyć również prezydent Wołodymyr Zełenski.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak podano w komunikacie, Sullivan, Austin i gen. Milley rozmawiali z szefem kancelarii prezydenta Andrijem Jermakiem, szefem MON Ołeksijem Reznikowem i naczelnym dowódcą gen. Walerijem Załużnym na temat "stałego wsparcia USA dla ukraińskich sił zbrojnych".

Ukraińscy oficjele mieli również zdać relację na temat warunków na polu bitwy i wyrazić wdzięczność za wsparcie USA. W komunikacie zaznaczono, że pod koniec rozmowy dołączył do niej również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Dla Austina i gen. Milleya była to druga rozmowa z Załużnym i Reznikowem w ciągu ostatnich dwóch dni, po tym jak wszyscy wzięli udział w wirtualnym spotkaniu grupy kontaktowej ds. wsparcia obronnego Ukrainy. W piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby zapowiedział, że w najbliższych dniach USA ogłosi kolejny pakiet broni dla Ukrainy, nie zdradzając jednak szczegółów, co się w nim znajdzie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #USA

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo