Kłamstwa Tuska o proteście niepełnosprawnych obnażone. Kancelaria Sejmu opublikowała NAGRANIE!

Donald Tusk, przewodniczący PO, powiedział, że dzieciom z niepełnosprawnością, które protestują w Sejmie odmówiono korzystania z prysznica, "bo PiS i kierowana przez PiS Straż Marszałkowska zabrania". - Panie Donaldzie Tusku, stop fake news; uczestnicy akcji protestacyjnej w Sejmie otrzymali propozycję korzystania z Hotelu Poselskiego (restauracja, łazienki etc.), z gwarancją powrotu - napisała w odpowiedzi Kancelaria Sejmu.

twitter.com/KancelariaSejmu

Lider PO podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Bytomia był pytany m.in. o problemy osób z niepełnosprawnościami. We fragmencie odpowiedzi nawiązał do trwającego od pewnego czasu w Sejmie protestu osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

"Ostatnio dowiedzieliśmy się znowu, po raz kolejny, że jak dzieci z niepełnosprawnościami chcą się umyć w Sejmie w czasie protestu, to im nie wolno. Nie wolno im skorzystać z prysznica, bo PiS i kierowana przez PiS Straż Marszałkowska zabrania"

- powiedział Tusk.

Do tej wypowiedzi w mediach społecznościowych odniosła się Kancelaria Sejmu.

"Panie Donaldzie Tusku, stop fake news. Uczestnicy akcji protestacyjnej w Sejmie już 12 marca otrzymali propozycję korzystania z Hotelu Poselskiego (restauracja, łazienki etc.), z gwarancją powrotu i kontynuacji protestu w budynku głównym Parlamentu"

- napisano we wpisie Kancelarii Sejmu na Twitterze.

Do wpisu dołączono także film, na którym widać, jak protestującym przedstawiana była ta propozycja. 


W Sejmie od 6 marca protestują dorosłe osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Protestujący domagają się podwyższenia renty socjalnej do wysokości najniższego krajowego wynagrodzenia, które wynosi 3490 zł brutto. Renta socjalna jest corocznie waloryzowana i od 1 marca 2023 r. wzrosła do 1588,44 zł brutto. Protestujący zaprezentowali obywatelski projekt ustawy o rencie socjalnej, realizujący ich postulat. W tym tygodniu posłowie KO poinformowali, że klub przejmuje obywatelski projekt ustawy o rencie socjalnej i zgłasza jako swój.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#protest niepełnosprawnych #Donald Tusk #fake news

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo