Polscy skoczkowie stracili moc. Fatalny konkurs Biało-czerwonych w Lillehammer

Halvor Egner Granerud wygrał wtorkowy konkurs Pucharu Świata w Lillehammer zaliczany do klasyfikacji cyklu Raw Air. W finale wyprzedził Stefana Krafta i Manuela Fettnera. Zawody w Norwegii nie były udane dla polskich skoczków. Najlepszy z Biało-czerwonych - Kamil Stoch był dopiero piętnasty.

Kamil Stoch nie może być zadowolony po konkursie w Lillehammer
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Konkurs Pucharu Świata w Lillehammer rozpoczął się z opóźnieniem z powodu silnych podmuchów wiatru. Ostatecznie jednak jury zdecydowało się zezwolić skoczkom na start. Po pierwszej serii zdecydowanie prowadził Austriak Stefan Kraft, który wyprzedzał Norwega Halvora Egnera Graneruda.

Krótkie skoki Polaków

Słabo wypadli Biało-czerwoni. Najlepszy z Polaków na półmetku był Kamil Stoch - zajmował jednak dopiero piętnaste miejsce. W drugiej serii zdecydowanie poprawił się natomiast Dawid Kubacki. Po pierwszej próbie na 121,5 metra, w finale szybował 133 m. Ostatecznie pozwoliło mu to zająć 19. miejsce w konkursie.

Na niekorzystne warunki wietrzne trafił Stoch - w drugiej serii lądował na 128 metrze - wystarczyło to zaledwie do utrzymania 15. pozycji. Aleksander Zniszczoł zajął 26. miejsce, Piotr Żyła został sklasyfikowany na 27. miejscu, a Paweł Wąsek był 29.

Konkurs w Lillehammer wygrał Halvor Egner Granerud, który popisał się w drugiej serii fantastycznym skokiem na odległość 139,5 m. Norweski skoczek prowadzi również w klasyfikacji cyklu Raw Air, w której wyprzedza Stefana Krafta.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Raw Air #Dawid Kubacki #Kamil Stoch #Piotr Żyła ##skijumpingfamily #Lillehammer

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo