Mocny przekaz kibiców Legii Warszawa: "Łapy precz od Jana Pawła II"

"Łapy precz od Jana Pawła II" - tak kibice Legii Warszawa zareagowali na materiał TVN 24 szkalujący papieża Polaka. Fani z "Żylety", którzy wielokrotnie pokazali, że wartości patriotyczne są im bliskie, tym razem wystąpili z mocnym przekazem do telewizji z Wiertniczej.

Kibice Legii z mocnym przekazem!
twitter.com/marcinwarchol

W telewizji TVN wyemitowano atakujący św. Jana Pawła II materiał Marcina Gutowskiego pod tytułem "Franciszkańska 3", który opiera się na rozmowach ze "świadkami" sprzed 50 lat, archiwach SB i dokumentach krakowskiej Kurii. Mimo to, autor twierdzi, że ma niezbite dowody na to, że jako metropolita krakowski Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych, a nawet chronił znanych sobie duchownych. W reportażu opisane zostały przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II" - tego samego, który pisał o "rusofobicznej Polsce" i wychwalał Donalda Tuska za umowę z Gazpromem.

Mimo, że materiały, na które powołuje się autor reportażu są wątpliwe, dla niektórych stały się "prawdą objawioną", co spowodowało wzmożone ataki na świętego Jana Pawła II. W jego obronie stanęło wiele środowisk, a 12 marca dołączyli do nich z mocnym przekazem kibice warszawskiej Legii podczas meczu Ekstraklasy ze Stalą Mielec.

Fani z "Żylety" wywiesili transparent "Łapy precz od Jana Pawła II". To niezwykle mocny przekaz z Łazienkowskiej 3!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Legia Warszawa #Jan Paweł II

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo