Lasy Państwowe zawiadamiają prokuraturę ws. Ochojskiej. „Okryła się hańbą i za to odpowie”

"Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez eurodeputowaną Janinę Ochojską za pomówienie leśników, jakoby potajemnie zakopywali ciała uchodźców w masowych grobach przy granicy z Białorusią" - poinformował w sobotę późnym wieczorem na Twitterze Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Janina Ochojska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Okryła się hańbą i za to odpowie" - dodał Gzowski.

Decyzja Lasów Państwowych odnosi się do wypowiedzi europosłanki Janiny Ochojskiej, która wygłosiła w piątkowy poranek na antenie TOK FM.

W rozmowie z Jackiem Żakowskim stwierdziła, że "ofiar granicy może więcej" i "mogą być w jakimś zbiorowym grobie". Dodała, że "mówi się w tej chwili o prawie 300 osobach, które zaginęły". W tezę europosłanki nie mógł uwierzyć sam prowadzący, który spytał "czy tak to rzuciła, czy przypuszcza, że tak jest". Ochojska nie potrafiła jednoznacznie odpowiedzieć, twierdząc, że "przypuszcza, iż w lesie są jeszcze ciała, ale część z nich została uprzątnięta". Stwierdziła, że był moment "gdy powołano leśników z całego kraju", "nie po to by pomogli puszczy".

Ochojska wielokrotnie krytykowała działania polskich służb wobec kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej i potrafiła wprost zarzucić państwu polskiemu dokonywanie "ludobójstwa".

Kroki prawne wobec Ochojskiej Gzowski zapowiedział już w piątek. - To wyjątkowe ohydne pomówienie. Lasy Państwowe wyciągną wszystkie dostępne prawnie konsekwencje. Opluwanie munduru leśnika nie pozostanie bezkarne - napisał w mediach społecznościowych.

Na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik LP zapowiedział także skierowanie pisma do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego "z prośbą o wyjaśnienie sytuacji i ewentualne ukaranie".
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska #polityka

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo